Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Neumannová se připravuje v Salt Lake City

27 2000
P r a h a - Zuzana Kocúmová a Martin Koukal se jako jediní čeští běžci na lyžích zúčastní nadcházejících sprintů Světového poháru ve švýcarském Engelbergu. Specifické soutěže se uskuteční na okruhu dlouhém 1500 metrů, ve čtvrtek klasickou technikou a o den později bruslením. Do Švýcarska odjeli pouze Kocúmová a Koukal, protože Kateřina Neumannová na Štědrý den odletěla do Salt Lake City a ostatní české běžce čekají na Horních Mísečkách závody Českého poháru. "Schopni konkurovat světu ve sprintech jsou jen Neumannová, Koukal a Kocúmová," vysvětlil šéftrenér Vladimír Pavlata.

Tato trojice již splnila nominační kritéria pro mistrovství světa v Lahti, zatímco ostatní o účast na světovém šampionátu bojují. "A soutěže v Krkonoších patří k nominačním závodů," dodal Pavlata. Sprinty Světového poháru v Engelbergu budou mít shodný scénář. Nejdříve se všichni vydají na trať jednotlivě a šestnáct běžců postoupí na základě časů do vyřazovacího systému.

V prvním sprintu SP, který se jel 17.12. v Brussonu volnou technikou skončila Kateřina Neumannová druhá a Zuzana Kocumová dvacátášestá, Martin Koukal si dojel pro čtnácté místo.
Více si můžete přečíst zde.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze