Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Neumannová přijela po dvou letech do Liberce. Dnes bych byla chytřejší, tvrdí

Kateřina Neumannová. | foto: Slavomír Kubeš, MAFRA

16 2011
Asi není nejlepší nápad ukazovat se v Liberci, varovali ji. Kateřina Neumannová přesto pod Ještěd přijela, poprvé po dvou letech od neslavně proslulého lyžařského šampionátu, kde šéfovala organizačnímu výboru, znovu vkročila do areálu ve Vesci.

Tentokrát působila v roli komentátorky přenosu ze sprintů Světového poháru. "Ani jsem to nezvažovala," ujistila bývalá lyžařka v rozhovoru pro ČTK a iDNES.cz. Za mikrofon usedla při startech ženské kategorie.

"Pro mě je to sportovní akce, závod jako každý jiný - ať v Liberci, v Novém Městě nebo kdekoliv jinde," povídala. "Navíc jediný pohár na území České republiky a předchází mistrovství světa."

V norském Oslu bude spolukomentátorkou České televize, Liberec tak byl možná jejím "testováním formy".

"Je jasné, že některé noviny mě kritizovat budou, ale ty stejně kritizují každý krok, který udělám," nedala se Neumannová. "Jsem velice ráda, že mi televize tuhle práci nabídla."

Přesto právě Liberec udělal z národní hrdinky, která se svým posledním olympijským startem zapsala mezi legendy, ztělesnění snad největšího českého dlužníka. Za týmem, který vedla, zůstal dluh bezmála 112 milionů korun.

"O tom nepřemýšlím jenom tady, naopak je to věc, kterou řeším dlouhodobě," potvrdila. "Na toto téma absolvuju spoustu schůzek, ale nerada bych tímto tématem narušovala práci organizátorů tohoto závodu."

Negativních reakcí, když dorazila na místo M, se nedočkala. "Spíš jsem se pozitivně přivítala s kolegy z mého týmu, kteří tady pokračují ve své práci," vysvětlila.

Návrat do Liberce v Neumannové vyvolává krásné sportovní vzpomínky, třeba na skoky, kdy byl areál pod velkým můstkem na Ještědu narvaný diváky.

"Ráda vzpomínám i na atmosféru mužských štafet, i když z našeho pohledu nedopadly dobře," vybavila si. "Po sportovní stránce bylo celé mistrovství dobré, zážitků mám odsud hodně."

Kdyby dnes přišla olympijské šampionce druhá nabídka stát se hlavní organizátorkou mistrovství, podstatně víc by zvažovala aktuální stav. "Už přesně vím, na co bych si musela dát pozor," mluvila o ponaučeních.

Při šampionátu 2009 nasedla do rozjetého vlaku. "A neznala jsem tu pouť, kterou urazil do chvíle, kdy jsem naskočila já," vyprávěla.

"Dnes bych byla desetkrát zkušenější a chytřejší, načerpala jsem moře zkušeností, takže bych u toho ráda byla," ujistila Neumannová. "Jenže u nás teď není nálada na velké sportovní akce, teď jsme spíš nakloněni menším jednorázovým jako je třeba závod Světového poháru."

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze