Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Neumannová: Na svazu zůstaly dluhy

22 2006
Praha - Zůstaly Svazu lyžařů České republiky po minulém vedení dluhy, nebo je jeho hospodaření v černých číslech? Kateřina Neumannová v Lidových novinách uvedla, že svaz je po minulém vedení v mínusu, bývalý předseda dozorčí rady Oldřich Dajbych oponuje, že lyžaři jsou bez dluhů a zajištěni jako nikdy dřív.

Uplynulý víkend na volební konferenci nahradil Aleše Vaňka v pozici předsedy svazu Lukáš Sobotka, který ve volbách porazil Dajbycha. Zvolen byl nový výkonný výbor i nové vedení dozorčí rady.

"Po dvou letech vlády Vaňka a jeho lidí na svazu zůstaly jen dluhy. Takže Sobotkovi asi není co závidět. Předpokládám, že se s ním snad domluvím snáze než s Vaňkem, ale těžko bude lyžařům rozdávat peníze, když na svazu skoro žádné nejsou," cituje Neumannovou deník.
 
Dajbychovi se slova Neumannové nelíbila. "Svaz je bez jakýchkoli závazků, dluhů a podle mně v kondici, jako nikdy nebyl," ohradil se Dajbych.

Podle něho měli k 1. červnu lyžaři na účtu likvidní zůstatek přes 30 milionů korun. Z rozpočtu vyplývá, že lyžařský svaz má na rok 2006 použitelné zdroje přes 76 milionů, z toho je k čerpání přes 69 milionů korun a 7,6 milionu je vyčleněná rezerva na leden 2007 před světovými šampionáty v klasickém a sjezdovém lyžování.

"Výsledky to jsou auditované, ty jsem si nevymyslel a zazněly na konferenci," konstatoval Dajbych.

Nový lyžařský šéf Sobotka, bývalý místopředseda dozorčí rady, se nechtěl konkrétně k finanční situaci svazu vyjadřovat.

"Na dozorčí radě zabývající se financemi žádné dluhy prezentovány nebyly. Stávající výkonný výbor ještě nepřevzal účetnictví, takže nejsem schopen otázku kvalifikovaně zodpovědět," řekl Sobotka.

Podle schváleného rozpočtu může například běžecký úsek čerpat 18 milionů, sjezdaři 12,6 milionu, skokani na lyžích 4,4 milionu a akrobaté 3,1 milionu.

K tomu dostávají příspěvky na sportovní centra mládeže a sportovní třídy. Prakticky všechny zdroje plynou od ČSTV, z ministerstva školství, z dividend akciových společností a Českého olympijského výboru.

Běžci mají podle Dajbycha na reprezentaci vyčleněno šest až osm milionů.

"Z toho Kateřina dostala minimálně dva miliony, podle výkonnosti nejvíc ze všech, a letos má mít to samé," uvedl Dajbych.

Autoři: ,


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze