Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Neumannová: Měla jsem nohy jako chůdy

8 2000
S a n t a C a t a r i n a - Česká běžkyně na lyžích Kateřina Neumannová dosáhla v Santa Catarině svého nejlepšího umístění v letošní sezoně Světového poháru. V Beitostölenu dojela pátá na klasické desítce a poté šestá na pětce volně, nyní dosáhla na čtvrté místo. "Pro mě je tento výsledek obrovským překvapením, považuji to za velký úspěch. Bylo to obrovské trápení, druhá pětka byla na morálku. Ale stejně na tom asi byly všechny soupeřky. Začala jsem pomaleji, aby mě zbyly síly a nakonec jsem byla ráda, že jsem nasazené tempo udržela, měla jsem nohy jako chůdy," hodnotí Neumannová. Výsledky závodu najdete zde

Okruh v Santa Catarině je nesmírně obtížný, závodnice musí stoupat na doraz stovky metrů a pak se spustí prudce dolů. "Na mezičasech mě hlásili na pátém až osmém místě, říkala jsem si, že se nesmím propadnout a udržet to. V cíli jsem byly opravdu mile překvapená, je to skvělé," řekla běžkyně.

Trať závodu se nachází v extrémní nadmořské výšce, která ještě zvyšuje etrémní náročnost danou profilem okruhu. V takových podmínkách se Neumannové nikdy příliš nedařilo, proto tak dobré umístění dnes nečekala. "Do závodu jsem šla bez nervů, jela jsem v pohodě. Spíš jsem se už soustředila na další závody. Konečně se nám vyplatil zvýšený důraz na vysokohorskou přípravu," lebedí si Neumannová. Ověřila si, že spaní v Alpském stanu, který simuluje vysokohorské prostředí má něco do sebe.

V Santa Catarině nebylo zrovna ideální počasí, Neumannové to však nevadilo. "Podmínky byly nic moc, teploty těsně nad nulou, mrholilo, chvílemi i pršelo. Naštěstí sníh byl starý a uježděný, takže trať byla celkem pevná a rychlá."

Závod od závodu se Neumannová postupně přibližuje ke stupňům vítězů, dnes ji chyběli pouze dvě vteřiny. Na únorovém mistrovství světa v Lahti bude chtít vystoupat určitě ještě výš. "Ty dvě vteřiny mohou příště chybět někomu jinému, v sezoně budou ještě důležitější závody," směje se Neumannová.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze