Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Neumannová dovedla štafetu čtvrtou

Kateřina Neumannová | foto: Anders WiklundReuters

19 2006
Gällivare - Lyžařská sezona začíná z pohledu českých reprezentantů velice slibně. Po sobotním triumfu v individuálním závodě na sebe opět upoutala pozornost olympijská vítězka Kateřina Neumannová, která dovedla českou štafetu v závodě Světového poháru ve švédském Gällivare na výborném čtvrtém místě!

Navzdory úspěchu byl trenér českých běžkyň Vladimír Pavlata zklamán, protože kolize Ivany Janečkové na třetím úseku zřejmě vzala reprezentantkám šanci bojovat o prvenství.

"Nemohu se smířit s tím, co se nám přihodilo na třetím úseku, kde soupeřka vykopla Janečkové lyži. Ta jí ujela z kopce dolů a Ivana se pro ni musela vrátit," řekl rozmrzelý trenér Pavlata.

Podle svědků incidentu ztratila Janečková zhruba 45 sekund. "Při současné formě by Neumannová zřejmě dojela vedoucí běžkyně a vyhrála," řekl prohlásil Pavlata.

Z vítězství se radoval tým Norska ve složení Vibeke Skofterudová, Hilde Pedersenová, Kristin Steiraová, Marit Björgenová. Toto kvarteto předstihlo
druhé Němky o 9,3 sekundy. Třetí Finsko, jehož finišmanka Aino Kaisa Saarinenová upadla, ztratilo téměř půl minuty.

Českou štafetu rozbíhala Helena Erbenová, která předávala Kamile Rajdlové na jedenáctém místě. Ta se na druhém klasickém úseku posunula na pátou příčku, Janečková ale v první bruslařské části vinou střetu se soupeřkou ztratila a Neumannové předávala jako desátá se ztrátou 51 sekund na vedoucí Finky. Za třetími Seveřankami nakonec olympijská vítězka zaostala o 14,3 sekundy, na vítězky Češky ztratily 41 sekund.

Souboj s vedoucí ženou Světového poháru Björgenovou na dálku vyhrála Neumannová o deset sekund. Trenér Pavlata byl naprosto spokojen s výkonem obou klasiček Erbenové a Rajdlové. "Předávaly s minimální ztrátou a splnily svůj úkol. Zariskoval jsem a dal Neumannovou až na čtvrté místo. Spoléhal jsem na to, že
Janečková udrží kontakt s nejlepšími. Jela velmi dobře a nebýt té kolize, tak by ztratila maximálně dvacet sekund na nejlepší. Taková ztráta nebyla pro Neumannovou nepřekonatelná, určitě by soupeřky na prvních místech dostihla," zopakoval Pavlata.

Výsledky:
1. Norsko I (Skofterudová, Pedersenová, Steiraová, Björgenová) 50:44,9 min., 2. Německo (Henkelová, Zellerová, Sachenbacherová-Stehleová, Künzelová) -9,3, 3. Finsko (Välimaaová, Kuitunenová, Roponenová, Saarinenová) -26,8, 4. Česko (Erbenová, Rajdlová, Janečková, Neumannová) -41,1, 5. Rusko I -51,8, 6. Itálie -53,6.

Autoři: ,


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze