Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Neumannová bude asi závodit už v Ramsau

13 2003
Obertilliach - Poslední předvánoční víkend bude zřejmě ve znamení návratu běžkyně na lyžích Kateřiny Neumannové do kolotoče Světového poháru. Čtyřnásobná olympijská medailistka, které se v červenci narodila dcera Lucie, chtěla původně naskočit mezi elitu až v lednu. Lidovým novinám však potvrdila, že se asi objeví už za týden v Ramsau.

"Jsem naladěná na to, že příští víkend v Ramsau pojedu," řekla v pátek Neumannová z rakouského Obertilliachu, kde čtrnáct dnů trénuje na sněhu a cítí se velmi dobře.

"Moje rozhodnutí uzrávalo postupně, rozhodně jsme si ale s trenérem Standou Frühaufem nesedli a neřekli, tak a v Ramsau do toho půjdeme. Najednou jsem ale zjistila, že se nebavíme na téma kdy začnu závodit, ale jakou trať v Ramsau pojedu," dodala běžkyně.

Neumannová naposledy závodila 16. března roku 2002 v Oslu, kde doběhla volnou třicítku osmá. Na podzim téhož roku oznámila, že je těhotná a začátkem července porodila dceru Lucii.  O měsíc později začala trénovat a po šesti měsících chce závodit.

Definitivní její start v Ramsau ještě není. Běžkyně si nechává zadní vrátka. "Muselo by se ale něco přihodit, třeba že bych ztratila současnou pohodu. Důležité je, že mě nikdo do ničeho netlačí," uvedla.

"Připouštím, že mě trochu svírá obava, abych třeba po pěti kilometrech nerupla a do cíle nedošla. Vůbec nevím, co se mnou závod po takové pauze udělá. Představa, že bych ale ještě měsíc jen trénovala, mě vůbec neláká," podotkla.

Neumannová má podporu u svého trenéra Frühaufa. "Když jsme odjížděli do Rakouska, na osmdesát procent jsem si myslel, že v Ramsau Káča ještě závodit nebude. Ale teď už si to nemyslím," přitakal Frühauf, že Neumannová vypadá v dobré pohodě.

V Ramsau poběží ženy příští sobotu volnou desítku a v neděli skiatlon na 15 km (7,5 km klasicky a stejnou porci bruslením). Neumannová zvažuje, na kterou trať se vydat.

"Standa si myslí, že v přezouváku, jak duatlonu říkáme, si spíše v nějaké skupině odpočinu. Jenže 2x7,5 je 15 kilometrů, a kdybych se měla trápit, tak raději deset než patnáct kilometrů," řekla. 

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze