Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Neporažený boxer chce více peněz

29 2003
Ústí nad Labem - V profesionálním ringu si získává ohromný respekt. Výsledky jsou pádným důkazem: devatenáct zápasů, devatenáct vítězství. "Po sportovní stránce jsem skutečně spokojený, sám jsem je ani ve snu nečekal. Úplně obráceně je to ale s penězi," říká pětadvacetiletý český boxer Lukáš Konečný, jenž se rve mezi profesionály už dva a půl roku.

Bilance poslední sezony ho opět hřeje. Vyhrál, co se dalo. "Všech pět zápasů, získal jsem další titul, další cenný pás. Opět jsem udělal krok dopředu," konstatuje po pondělním tréninku v Ústí nad Labem.

Stěžejní bitvu zvládl právě v ústeckém ringu, kde v říjnu v duelu proti Daarimu z Francie získal titul Evropské unie. "Manažer se o mě stará dobře, vybírá mi kvalitní soupeře, ale při podpisu smlouvy jsem měl být náročnější. Mám měsíční mzdu, bonusy, ale s výší nejsem spokojený. Kontrakt však bude ve stejné podobě běžet ještě rok a půl," našel jedinou věc, která mu kazí dobrou náladu.

Většinu sezony se připravuje doma v Ústí nad Labem, do Hamburku jezdí jen na předzápasové kempy. "Většinou na dva tři týdny, po zápasech mám volněji."

Vánoční svátky pro něj měly zvláštní nádech. Poprvé je prožíval i s malou dcerou Andulkou. "Bylo to hezčí. Měli jsme doma s manželkou a Andulkou pohodu. Pak přišli naši se sestrou. Druhý den jsme jeli k rodičům manželky do Karlových Varů a vrátili se až v neděli," přibližuje vánoční dny Konečný. Nyní pokračuje v kondiční přípravě, trénuje třikrát týdně. 
   
Velkou motivací je pro něj získat velký světový titul. "Nebo o něj alespoň hodně usilovat. Už příští rok by mě měl čekat zápas s vynikajícím ruským bijcem Karamazinem, ale vrátka mám otevřená i k dalším velkým zápasům. Hned na začátku ledna se jedu do Německa domluvit na nastávající program. V únoru bych měl dostat lehčího soupeře na rozjetí. Půjde o zápas na šest až osm kol. V polovině března bych se rád opět ukázal doma v Ústí nad Labem, kde bych mohl obhajovat titul Evropské federace EBU."

Zpříjemněním by pro něj mohl být zápas v africkém Kongu. "Ten zápas je v jednání. Je to trochu exotické, protože africký styl je poněkud jiný, ovšem mě podobná zkušenost láká. Uvidíme."

Pozorně bude sledovat i kamarády z české reprezentace, které čeká únorové mistrovství Evropy v chorvatské Pule. A hlavně nominace a následné olympijské hry v Řecku.

"Klukům samozřejmě fandím a budu je sledovat. Pokud se do Atén dostanou tři bude to paráda. Každý počítá s Krajem a Adámkem, ale nominovat se může i někdo jiný. Strašně bude záležet na štěstí. Na formě a na vylosování. Moc bych přál úspěch Šachbazjanovi. Na velkých turnajích předváděl kvalitní výkony, ale vždy narazil na nějakého favorita. Navíc pro něj jsou Atény asi poslední olympijskou šancí," odhaduje Konečný.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze