Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Nemusíte žít jen tenisem, říká bouřlivák McEnroe. V září otevře akademii

John McEnroe | foto: AP

10 2010
Dýchat jenom pro tenis? To při výchově nových nadějí nebude vůbec potřeba. Tvrdí to legendární John McEnroe, který za několik měsíců chystá otevření vlastní tenisové akademie. Ta by do sportu měla vnést více zdravého rozumu.

"Abyste byli úspěšní, nemyslím, že se musíte vzdát úplně všeho a hrát tenis šest hodin denně," citoval McEnroea deník New York Times.

Vychází z vlastní zkušenosti. "Když mi bylo dvanáct třináct, hrál jsem fotbal a basketbal a dělal další věci, abych se z toho nezbláznil a abych od tenisu neutekl," řekl jednapadesátiletý tenista.

"Lidé mají pocit, že když dají své děti někam do zapadákova a budou je izolovat, že pak mohou žít a dýchat jen pro tenis. Kdybych dělal něco takového, nic bych nedokázal."

McEnroeova tenisová akademie s dvaceti kurty bude postavena na Randalově ostrově.

Vzorem pro ní by měl být klub ve městě Port Washington, kde sám tenisově vyrůstal. Jeho svěřenci by měli vyznávat stejně jako on méně předvídatelný způsob hry.

Slavný tenista doufá, že další skvělí hráči nebudou jen z New Yorku, ale rovněž východního Harlemu či Bronxu, tedy z méně tradičních tenisových oblastí. Pomoci by měla i firemní stipendia.

McEnroe není jediným, kdo se ze slavné rodiny věnuje budoucím nadějím. Johnův mladší bratr Patrick šéfuje národnímu tenisovému programu. Další bratr Mark pak na Johnově projektu pracuje jako právník.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze