Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Německý a italský tisk velebí Schumachera

Michael Schumacher oslavuje se svými mechaniky triumf ve Velké ceně Číny. | foto: Reuters

2 2006
Berlín - Nebylo rozhodnutí Michaela Schumachera odejít po sezoně z formule 1 předčasné? Tuto otázku si v komentáři na nedělní jezdcův výkon v Šanghaji klade německý tisk. Schumacherův výkon hodnotí jak němečtí, tak italští novináři jako jeden z nejlepších v kariéře, jenž ho navíc přiblížil osmému titulu v kariéře.

Dva závody před koncem šampionátu smazal Schumacher ztrátu na největšího konkurenta Fernanda Alonsa.

Přitom po červencové Velké ceně Kanady ztrácel sedmatřicetiletý Němec v hodnocení seriálu na šampiona Fernanda Alonsa 25 bodů a nejčtenější deník v zemi Bild ho halasně odepsal.

Nyní se raduje z jeho návratu do čela šampionátu.

"Vítězství v Číně byla jedna z nejbrilantnějších věcí, kterou kdy Schumi předvedl. Poprvé po 575 dnech Schumi zase vede mistrovství světa, navíc několik týdnů před koncem kariéry," napsal Bild.

Bulvární list navíc vymyslel pro Schumacherův výkon nové pojmenování, které více než cokoli jiného připomíná jazykolam: "Schumisupermegaturbogeilgöttlichgigagalaktisch!" (tedy přibližně "...skvělýbožsskýgigagalaktický"), nadepsal Bild jeden z oslavných článků.

Italská Gazzetta dello Sport připomíná, že pokud Schumacher za týden v Japonsku vyhraje a Alonso zůstane bez bodu, bude moci Němec slavit osmý titul. "V Číně to byla mistrovská práce. Schumiho setkání s dějinami je přede dveřmi a on má dobrý důvod k tomu spát až do japonské Grand Prix dobře," píše Gazzetta.

Novináři si také všimli nezvykle vřelého Schumacherova chování a projevů radosti, jimiž v minulosti poměrně šetřil.

"Před šestnácti lety nebyl zrovna sympatický, ale teď, když mu zbývají dva závody do konce kariéry, se chová mnohem přátelštěji. Jako kdyby konečně odložil ochranný pancíř a ukázal, jaký ve skutečnosti je," tvrdí Tuttosport a berlínský Tagesspiegel doplňuje: "Po závodě se usmíval a smál tak, jak ho předtím vidělo jen pár lidí."

Na rozdíl od zemí "spřízněných" se Schumacherem měly komentáře z Alonsova Španělska odlišný tón. Krajané sesazeného lídra se zlobí především na tým Renault, jenž pokaženou zastávkou v depu přispěl k jezdcově nedělní porážce.

"Alonso má nepřítele ve vlastním táboře," nebere si servítky Marca a El Mundo Deportivo se vzpamatovává ze šoku: "Infarkt! Teď udává tón Schumacher.

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze