Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Německá F3 v Hockenheimu: Kdyby se tohle nepovedlo Schumacherovi

Lídr celkového pořadí německé F3 Tom Dillmann z Francie. | foto: Roman Klemm

31 2010
Silný německý šampionát formule 3 absolvoval minulý víkend v Hockenheimu třetí podnik letošního mistrovství. V neděli vyhrál lídr celkového pořadí Tom Dillmann z Francie, ale sobotní závod se stal nemalou senzací: Němec Nico Monien se vrátil po osmiměsíční přestávce do kokpitu prvním místem!

Německý mezinárodní šampionát se v Hockenheimu početnému publiku představil o síle 21 vozů a prvních devět páteční kvalifikace se vešlo do jediné sekundy, což slibovalo vyrovnanou podívanou v sobotu. Nejrychlejší byl potomek známé motorářské rodiny Abt, nejlepší nováček sezony, Daniel. Za ním se na startu seřadili rychlý Švéd Rosenqvist, vítěz evropské F3 z Valencie Magnussen a favorit sezony, Nizozemec Dusseldorp.

Z pátého času a ze skutečnosti, že si zase může zazávodit, se těšil Nico Monien z Berlína. V Hockenheimu směl nasednout do kokpitu stáje URD, který osiřel po životu nebezpečné nehodě Rakušana Bachlera v březnu. Bachler mohl poprvé po své nehodě při testu opět navštívit závodní trať a stal se společně s fandy svědkem nemalého překvapení.

První start musel být pro nehodu Steindla a Sa Silvy opakován a během závodu se zdálo, že se o vítězi rozhodne mezi silnými Rosenqvistem a Abtem. Pilot britského týmu Performance těsně vedl a Daniel Abt, který jistě patří mezi nejzářivější německé talenty, brzy ztratil trpělivost. Před tribunou Mercedes dal Švédovi malý šťouchanec a poslal jej do svodidel! To se samozřejmě nelíbilo ředitelství závodu a 17letý pilot si musel odpykat trest průjezdem boxy.

Monienovi se teď vyplatil jeho výborný start: ze třetí pozice bylo najednou vedení, které až do cíle nedal z ruky. "Poslední měsíce jsem opravdu neseděl v závodním voze a chtěl jsem dojet mezi prvními pěti. Nikdy jsem nepočítal s takovým návratem! Snad jsem teď položil základ pro pokračování kariéry," těšil se Monien.

Fandové v Hockenheimu by jistě neměli nic proti tomu, kdyby před jejich zraky za dva měsíce i Michael Schumacher konečně korunoval svůj comeback triumfem.

Druhý dojel poněkud nevýrazný Kevin Magnussen, před pravidelným Tomem Dillmannem.

Dřívější junior Red-Bullu Dillmann přijel do Hockenheimu jako lídr mistrovství a své vedení dokázal v neděli pojistit přesvědčivým třetím vítězstvím roku před Abtem a Magnussenem. Vyhrál z pole-position stylem start-cíl.

"Víkend pro mne začal v kvalifikaci 11. časem zle, o to lépe ale skončil," radoval se Dillmann v cíli.

A Nico Monien? Senzaci ze soboty nedokázal opakovat a dojel jen 16., poté co mu na startu zhasl motor.

Stav mistrovství po 6 závodech

1. Tom Dillmann (Fra.) HS-Dallara-VW 50 b.
2. Daniel Abt (Něm.) Amersfoort-Dallara-VW 41 b.
3. Kevin Magnussen (Dan.) Motopark-Dallara-VW 40 b.
4. Stef Dusseldorp (Niz.) Amersfoort-Dallara-VW 31 b.
5. Jimmy Ericsson (Švé.) Motopark-Dallara-VW 14 b.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze