Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Němec v Rakousku dvakrát vyhrál

13 2006
Traisen - Sedm medailových umístění si na konto připsali čeští travní lyžaři na mezinárodních závodech FIS v rakouském Traisenu. Nejúspěšnějším členem české výpravy byl Jan Němec, který dominoval slalomu a superobřímu slalomu a sbírku úspěchů zkompletoval třetí příčkou v obřím slalomu.

Ten byl v Traisenu první disciplinou a jel se za hustého deště. V klání mužů patřila Němcovi po prvním kole druhá příčka, ve druhém kole si o jedno místo pohoršil. Pro Němce byl start v obřím slalomu prvním v letošní sezoně.

Obří slalom žen se stal kořistí domácí Ingrid Hirschhoferové, druhá Zuzana Gardavská zaostala jen o 14 setin. O 18 setin zpět zůstala na třetí příčce Veronika Šustrová, další česká závodnice.

V superobřím slalomu o sobě znovu dala vědět legenda světového travního lyžování, Rakušanka Hirschhoferová, na třetí místo se prosadila Zuzana Gardavská.

V závodě mužů v superobřím slalomu byl nejrychlejší Němec, o třetí místo se podělil druhý český lyžař Lukáš Brýdl s Italem Frauem.

V klasickém slalomu nenechal Němec, úřadující mistr světa, nikoho zapochybovat o jeho slalomářských kvalitách a připsal si druhé víkendové prvenství.

Slalom žen byl nevídaně vyrovnaný, bohužel bez medailového umístění pro české barvy. Prvních pět závodnic se v pořadí srovnalo ve 22 setinách. Čtvrtou Gardavskou dělilo od prvenství jen osm setin a setina od bronzu.

Autoři:


Témata: Ostatní sporty
Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze