Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Němci vyšetřují atlety kvůli dopingu

20 2006
Neuss - V Německu se rodí nový dopingový skandál, do kterého jsou podle tamního svazového vedení namočeni věhlasní běžci Grit Breuerová a Nils Schumann. Vedení národní federace DLV proti nim zahájilo disciplinární řízení kvůli možnému porušení pravidel o užívání zakázaných látek.

Oba se ocitli v centru pozornosti na základě vyšetřovacího spisu v případu jejich bývalého trenéra Thomase Springsteina, který byl v březnu odsouzen na 16 měsíců podmíněně za to, že poskytoval nedovolené látky svým svěřencům, mezi nimiž byli i nezletilí.

Na základě vlastního šetření a po seznámení se spisem dospěl svaz k závěru, že existují důkazy o dopingových praktikách především v případě někdejší excelentní čtvrtkařky Breuerové. "Objevily se indicie, které nás donutily jednat," uvedl v prohlášení svazu mluvčí Peter Schmitt. "DLV nejenže mluví
o nulové toleranci v boji proti dopingu, ale také ji praktikuje," dodal šéf DLV Clemens Prokop.

Breuerová si jeden trest za doping odpykala už v letech 1992 až 1995, před a po něm získala tituly mistryně Evropy; v roce 1998 v Budapešti přitom byla jedinou přemožitelkou Heleny Fuchsové. V roce 2004 byla zbavena obvinění, že se vyhnula na soustředění v Jižní Africe dopingové kontrole, před rokem s atletikou skončila.

Proti Schumannovi, olympijskému vítězi v běhu na 800 metrů ze Sydney, kterého v posledních sezonách sužují zranění, nejsou podle německých agentur podezření zase až tak závažná.

DLV navíc dnes podal žalobu proti bývalému manažerovi obou atletů Josu Hermensovi z Nizozemska, a proti španělskému lékaři Miguelu Anguelu Peraitovi. Oba podezřívá z porušení zákona o lécích, konkrétně z distribuce medikamentů sloužících k umělému zvyšování výkonnosti ve sportu.

Autor:


Nejčtenější

recept-na-domaci-pohankove-mleko
recept-na-domaci-pohankove-mleko

Skvělá alternativa běžného mléka, kterou ocení všichni alergici.

Najdete na iDNES.czmobilní verze