Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Několik golfových zajímavostí roku tygra bez Tigera

Tiger Woods letos zažil nejhorší sezonu ve své kariéře. Tato fotka o ní vypovídá mnohé. | foto: AP

28 2010
Podle čínského kalendáře byl letos rok tygra. Pro Tigera Woodse však byl velmi podivným. Stejně jako rána při Ryder Cupu, kdy trefil fotografa.

Špatní golfisté, kteří velmi často kazí rány, mohou ignorovat golfovou etiketu a nemusí křičet upozorňující "fore". Aspoň tak rozhodl newyorský nejvyšší soud v osm roků starém případu dvou dřívějších přátel-doktorů. Anoop Kapoor po špatné ráně nezakřičel "fore" a trefil Azada Ananda do oka, který na hřišti hledal svůj míč. Newyorský soud ale rozhodl, že to nebyla Kapoorova chyba s odůvodněním, že když někdo jde hrát rekreační golf, musí počítat s možným nebezpečím.

Lana Lawless, transexuálka, která žaluje LPGA Tour

Nejprestižnější ženská golfovou tour stále řeší problém s pohlavím. Transsexuálka Lana Lawlessová ji totiž žaluje za porušování lidských práv, protože ji LPGA Tour nepovažuje za ženu.

Hned dvakrát byla letos prolomena hranice 59 ran na americké PGA Tour. V půlce července se to nejprve povedlo Paulu Goydosovi v úvodním kole John Deere Classic, v sprnu jej pak napodobil Stuart Appleby ve finálovém kole Greenbier Classic, které vyhrál o jednu ránu.

Major pech Dustina Johnsona. Šestadvacetiletý Američan neprve na červnovém US Open v Pebble Beach promrhal náskok tří ran, zahrál 82 úderů a skončil osmý. K vítězství měl blízko i na dalším americkém major turnaji. Na srpnovém PGA Championship však založil hůl v písečné překážce. Musel si připsat dvě trestné rány, které jej připravily o vítězství, což způsobilo vlnu kritiky fanoušků směrem k americké golfové asociaci.

Ponte Vecchio, Florencie

Norský golfista Jan-Are Larsen odpaluje z proslulého florentského mostu Ponte Vecchio. Tohle "golfové hřiště" je otevřeno jen tři dny v roce.

Australský golfista Wayne Perske si chtěl kokainem spravit chuť poté, co na jednom z turnajů japonské tour neprošel cutem. Kvůli tomu dostal trest vězení na 18 měsíců podmíněný na tři roky.

Hole-in-one? Čtyři v kariéře, dvě za jeden měsíc

Snad každý golfista sní o tom, že zahraje hole-in-one. Mike Siciliano ze Springfieldu zahrál už své čtvrté eso. A že by z něj hráč s handicapem 5 měl radost jako z prvního, to se říct nedá.

"Pojištění na hole-in-one, to by se mi teď docela hodilo," řekl s tím, že teprve zaplatil účet v klubovém baru za eso, které se mu podařilo zahrát jen necelý měsíc před tímto. Stovky dolarů si musí nachystat i nyní.

"Nemělo by to ale stát jako to minulé, to bylo výjimečné," uvedl Siciliano. A má pravdu - hole-in-one na čtyřparu se jen tak nevidí. Před čtyřmi týdny se mu podařilo dostat míček do jamky na jednu ránu dlouhou 300 metrů.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze