Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Nekola zvažuje nabídky, vábí ho i tým z extraligy žen

Michal Nekola | foto: Martin AdamecMF DNES

5 2009
Jaká je šance, že i v příští extraligové sezoně povede volejbalisty Ústí nad Labem trenér Michal Nekola? Přesně pětadvacetiprocentní. Zájem o něj sice projevil jeho současný zaměstnavatel, ale také další tři týmy.

"Mám nabídku trénovat dva mužské extraligové týmy a jeden ženský. Vše na pozici hlavního kouče. Ale víc zatím prozrazovat nebudu," řekl Nekola po pondělní schůzce s generálním manažerem ústeckého klubu Miroslavem Přikrylem.

Šéf kouče ujistil, že Ústí i přes finančí potíže extraligu přihlásí. Hrát ji ovšem bude spíše s mladými hráči a odchovanci. "Bude to bez cizinců. Končí Argentinec Símaro i Slováci Šomko s Mizerákem," dověděl se Nekola. Nejisté je i další angažmá kapitána týmu Milana Bicana. "Má asi také jinou nabídku, ale co vím, tak by rád zůstal."

Nekola se zatím nepřiklání k žádné variantě, které jsou ve hře. "Ještě neznám ani všechny podmínky. Kluby mě oslovily, jak bych se na to tvářil. Teďmusíme vše doladit," vysvětluje. Zájem klubů Nekolu těší. "Ale vím, že je to velká odpovědnost. Vše zvažuji hlavně kvůli rodině. Kdybych odešel z Ústí, musel bych buď dojíždět, nebo se přestěhovat někam do Prahy, abychom to měli blíž. Mám velké dilema," přiznal.

Sportovně by ho táhlo jinam? "Uvidíme, jak nabídky budou vypadat. Jestli se to vyplatí. Podle toho vyhodnotím, co bude nejlepší," uvažuje pragmaticky. Rozhodnout se musí rychle. "Všichni samozřejmě chtějí, abych to řekl hned. Do 14 dnů musí být jasno," dal si termín.

V Ústí by prý peníze na Nekolu sehnali. "Šéf Přikryl by chtěl, abych pokračoval dál. Je to teď na mně." Musel by přijmout fakt, že s Ústím bude bojovat spíš o udržení v extralize než o play-off. "Vypadá to, že se tu bude hrát o spodek tabulky. Sezona bude hodně ovlivněná financemi," je jasné trenérovi.

Případné posily by mohly dorazit až v průběhu sezony. A to jen v případě, že by se klubu povedlo sehnat partnera. "Za šest let se to nepodařilo. Když je finanční krize, bude to ještě asi složitější," tuší kouč.

O přípravě má jasné představy. "Teď by se mělo dva měsíce makat nejintenzivněji. Na technice i fyzičce. Otázka je, jestli to bude ještě práce pro mě, či pro někoho jiného." 

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze