Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Nekola bude na lavičce bez dresu

23 2006
Ústí nad Labem - Ne tvrdou smečí nebo úspěšným blokem, nýbrž už jen radou a pokynem bude Michal Nekola ovlivňovat výsledky ústeckých volejbalistů. Z hrajícího trenéra je jen trenér, už nebude připravený v dresu zaskočit, na lavičce bude postávat pouze v civilu. "Ale hráčskou registraci jsem si nezrušil. Pro jistotu," říká Nekola před dnešním extraligovým startem pod příbramskou sítí.

Budete koučovat v kravatě?
Spíš ve sportovním, v naší kombinéze. Ale určitě už na sobě dres mít nebudu, to je změna.

Takže když kvůli nouzi naskočíte, musí to být předem plánované?
Přesně. Stále je hrozba, že by se mohl někdo zranit, i když jsme kádr rozšířili o Slováka Barana. Samozřejmě bych byl nerad, kdybych musel zaskakovat. Věřím mančaftu, který jsme dali dohromady.

Je těžký přerod v kouče?
Velká změna. Ale už loni jsem ve druhé půlce sezony do hry moc nezasahoval, řídil jsem to spíš z venku z lavičky. Ale přiznávám, že letos to bude úplně jiné.

Navíc obhajujete 6. příčku. Bude letos těžší urvat místo v play-off?
Určitě. Loni jsme jako nováček mohli jen překvapit, obhájit pozice bude složitější. Cíl je stejný, tedy dostat se do play-off, abychom se vyhnuli přímému sestupu. Myslím, že to je v našich silách.

Zkuste popsat vaše posily.
Nahrávač Repák vytvoří s Holčíkem vyrovnanou dvojici, což je stejně jako loni výhoda. I kvůli tréninku. Bezděka je nadějný blokař, začíná do toho nakoukávat, má vše před sebou. Baran zvýšil konkurenci na smeči, je mladý, dynamický, rychlý. Vokál by měl být z posil nejúdernější, protože hraje na univerzálu.

Vokál, Baran a Repák jsou Slováci. Šlo o záměr?
Vůbec, vyplynulo to tak. Nabídka v naší lize není tak široká. Buď jsou hráči pod smlouvou, nebo odcházejí ven. Další jsou pro nás moc drazí. Slovenská liga je pro nás nejdostupnější. Ještě na přelomu letošního roku obnovíme zájem o Sopka, kterého Prešov nechtěl pustit.

Venku Příbram, Opava, doma Zlín, venku mistr z Ostravy. Těžký los?
Dvousečný. Příbram a Zlín jsou soupeři, kteří by se měli pohybovat kolem nás. Kdo vyhraje, bude mít navrch. Když se to nepovede, bude začátek krušný. Opava a Ostrava, tam se budou body těžko získávat.

Autor:


Nejčtenější

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze