Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Někdo blouzní o podvodech, jiný někdy nemluví vůbec

20 2000
M e l b o u r n e, P r a h a - O titul "nepřítel publika číslo jedna" se svými výstupy před a během Australian Open přihlásilo několik tenistů, ale v kampani je zatím nejdál zvadlá domácí naděje srbského původu Jelena Dokicová. Útok na maďarskou přemožitelku, o níž šestnáctiletá Dokicová po debaklu v prvním kole prohlásila, že "to nikdy nebyla a ani nebude tenistka", není poslední. Loňská čtvrtfinalistka Wimbledonu si ke všemu postěžovala na údajně zmanipulovaná vylosování turnajů. Prý záměrně dostává ty nejtěžší soupeřky, aby byl zbrzděn její rozlet.

"Tvrdí se, že se jména losují z klobouku, ale já tomu nevěřím," řekla Dokicová deníku Herald Sun a spustila tím lavinu odmítavých reakcí. "To je jedna z největších hloupostí, jaké jsem kdy slyšela," řekla Američanka Lindsay Davenportová. "S losováním se čachrovat nedá," uvedl mluvčí WTA Tour, která si hodlá pozvat Dokicovou na pohovor. "U každého losování je zástupkyně hráček. Nelze podvádět," přidala se Ruska Kurnikovová.


"Jelena by se měla vrátit k pořádnému tréninku," pravil její příležitostný australský trenér Tony Roche. Na Dokicové visí osud celé rodiny. V šestnácti nesmí ještě volit ani řídit auto, ale už musí živit rodiče i bratra, a takový tlak se nesnáší snadno, jak prohrávající tenistka sama přiznala. Situace zhoustla po výstupu jejího otce Damira, který praštil do kamery a sebral mikrofon štábu australské televize, filmující rodinu před hotelem.
Dokic vrátil mikrofon až po zásahu policie. Kameraman také natočil, jak mu Dokic nabízel pět set australských dolarů za vydání pásku, zachytivšího jeho neurvalosti.
Loni byl Dokic zadržen policií na turnaji v Birminghamu, kde si v opilosti lehal před auta a křičel, že jeho srbskou rodinu pronásledují "fašisté z NATO".


"WTA Tour se chová jako policie," komentoval Dokic pokutu 2500 amerických dolarů pro dceru, kterou dotáhli pořadatelé na tiskovou konferenci až čtyři hodiny po termínu. "Dříve jsem nemohla, šla jsem se pomodlit do kostela za lepší výsledky," tvrdila Dokicová.


Australané nemají rádi ani obhájce titulu Jevgenije Kafelnikova. Rus urazil jejich pýchu, když loni při semifinále Davisova poháru v Brisbane přirovnal tamější travnaté kurty k brambořišti a kasal se, jak vypráší domácího Lleytona Hewitta. Ten se mu pomstil výhrou bez ztráty setu. "Oficiálně si už na Davis Cup nevzpomínám, i když jinak si to pamatuji dobře," řekl Kafelnikov nyní v Melbourne. Na otázku, zda mu na mínění publika záleží, zrozpačitěl: "Na něco takového odpovídám poprvé. Ano, záleží." Při prvním kole hlediště fandilo soupeři, Němci Jensi Knippschildovi.


Ani Andre Agassi si nevydobyl kladné body, když zarytě mlčel o své přítelkyni Steffi Grafové při pokusu australské televize o rozhovor. Otázka: Radí vám Steffi s něčím? Místo odpovědi ticho. Zopakovaná otázka. Zopakované ticho. "Rozhovor" se raději nevysílal a Grafová k sobě přibrala dva osobní strážce.
 

Autor:






Najdete na iDNES.cz



mobilní verze