Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Největší starosti pominuly, nyní ladíme drobnosti, prozrazuje Neumannová

10 2009
Osm dní zbývá do otevření lyžařského mistrovství světa v Liberci. Ve středu 18. února proběhne v Tipsport Areně slavnostní zahájení, o den později se intervalovým závodem žen rozeběhnou soutěže. "Zásadní věci máme hotové, ale i tak ten týden do zahájení šampionátu bude hektický," připouští šéfka organizátorů Kateřina Neumannová.

Organizátoři mistrovství světa v klasickém lyžování přivítali v sobotu první výpravu, postupně se začínají akreditovat i další sportovci.

"Zatím přijíždějí spíše jednotlivci," říká prezidentka organizačního výboru Kateřina Neumannová. "Vždyť ve středu se ještě skáče Světový pohár, o víkendu mají závody kromě skokanů i sdruženáři. Takže největší vlnu příjezdu čekáme koncem víkendu a na začátku příštího týdne."

Podle Neumannové je v Liberci v obou areálech vše důležité pro konání MS připravené. "Ale, že bych mohla říct, že máme hotovo, ne," prozrazuje.

"Spousta věcí se z finančních důvodů staví až na poslední chvíli. Mám na mysli například pódia na náměstí nebo v hale. V těchto dnech se v areálech pohybují zaměstnanci firem, které se zabývají výškovými pracemi, jako je oplachtovávání konstrukcí," přibližuje Neumannová neustávající stavební cvrkot.Logo MS Liberec 2009

Podle organizátorů se ale nejedná o žádné zásadní věci. "To jsou pochopitelně věci, které se dělají až jakoby na poslední chvíli, ale byly takto naplánovány. Takže hotovo ještě není, poslední týden bude hektický, ale všechno běží podle harmonogramu. Nevidím v tom žádný problém a nemyslím si, že bychom něco nestihli," je si jistá olympijská vítězka.

Že by však současný stav znamenal nějakou úlevu, to na sobě prezidentka nepozoruje. "Já si do prvního března určitě neoddechnu," ví Neumannová.

"Je pravda, že už pominuly největší starosti, aby klaply nejdůležitější věci. Na druhou stranu těch problémů a problémků, které se netýkají veřejnosti nebo závodníků ale jsou naše vnitřní, vyvstává denně několik. Musíme je řešit průběžně. Vždy, když se uvede nějaká nová věc do provozu, třeba akreditace, tak hned nastane něco dalšího k řešení."

PROGRAM

šampionátu v Liberci 18. 2. - 1. 3. 2009

Pro Kateřinu Neumannovou bude letošní mistrovství světa první po skončení její aktivní sportovní kariéry. Jak vidí šance svých nástupců v reprezentaci? Kateřina připouští, že odhad primátora Liberce Jiřího Kittnera o čtyřech medailích je spíše nereálný.

"Pan Kittner je velký optimista," usmívá se. "Myslím si, že takové žně to nebudou, i když bych si je samozřejmě přála. Já bych byla ráda za každou medaili. Výborné umístění je do šestého místa. Když uvidím naše lyžaře na večerních medailových ceremoniálech, kde se oceňuje právě nejlepší šestice, budu spokojená."

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze