Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Největší hvězdou Memoriálu Luboše Tomíčka bude Nicky Pedersen

Nicky Pedersen (v čele) | foto:  Michal Sváček, MAFRA

31 2010
Obhájce vítězství Nicky Pedersen z Dánska bude největší hvězdou 42. ročníku plochodrážního Memoriálu Luboše Tomíčka, který se v Praze na Markétě pojede v pondělí 6. září.

Z českých jezdců budou na startu Josef Franc, Zdeněk Simota, Matěj Kůs a Luboš Tomíček, vnuk tragicky zesnulého plochodrážníka, na jehož počest se závod od roku 1969 koná.

Loni se závod konal výjimečně v sobotu o prvním zářijovém víkendu; organizátoři se tak chtěli osamostatnit od říjnové Zlaté přilby v Pardubicích, po které se Tomíčkův memoriál dlouhé roky jezdil.

Pro letošní ročník se pořadatelé opět vrátili k tradičnímu pondělnímu termínu, byť opět na začátku září, neboť o víkendu se konají finálové závody světového šampionátu na dlouhé ploché dráze a finále mistrovství Evropy v Polsku. "A vypadá to, že je o závody daleko větší zájem než loni," řekl na dnešní tiskové konference ředitel závodu Petr Ondrašík.

Trojnásobný mistr světa z let 2003, 2007 a 2008 Pedersen, který jezdí Grand Prix pravidelně od roku 2000, vyhrál loni s naprostou převahou, kraloval všem pěti jízdám v základní části i závěrečnému finále. Letos ale není v nejlepší formě, na čemž se podepsaly i zdravotní problémy.

Na memoriálu ale nebude mít žádného soupeře ze seriálu mistrovství světa. Známějšími jmény ve startovní listině jsou Joonas Kylmäkorpi z Finska, který jasně vede šampionát na dlouhé dráze, loňský mistr Evropy Renat Gafurov z Ruska, naturalizovaný Maďar Matej Ferjan, který vyhrál Memoriál Luboše Tomíčka v roce 2004, či Němec Christian Hefenbrock.

Z domácích účastníků předvedl naposledy slibnou formu Kůs, který po nevýrazném začátku sezony, kdy měl problémy zejména s motorem, o víkendu vyhrál slovenskou Zlatou přilbu.

"Takže už je to snad lepší a na Markétě se to ukáže. Věřím, že druhá polovina sezony bude o hodně lepší. Samozřejmě, že bych rád na Markétě vyhrál, to chce ale každý," prohlásil Kůs.

Závod na Markétě začne v 19:00, vítěz by měl být znám kolem 21:30.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze