Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Největší hrozba se naplnila. S baseballovým pohárem zamával déšť

baseball - ilustrační foto | foto: Reuters

3 2010
S Evropským pohárem baseballistů v Brně nemilosrdně zamával déšť. otěrný liják odložil úvodní dva plánované zápasy.

"Na hřišti od rána pracovalo zhruba dvacet lidí, kteří odčerpávali vodu. Teď vyměňujeme povrch skoro celého vnitřního pole, což znamená několik desítek pytlů antuky," hlásil odpoledne Radek Procházka, trenér nadhazovačů pořádajících AVG Draků Brno.

"Teď se modlíme, aby nezačalo pršet znovu, to by byl průšvih." Právě obětavé úsilí pořadatelů zachránilo aspoň jeden včerejší duel.

Domácí Draci však proti španělskému Sant Boi nastoupili až ve 20 hodin, takže utkání skončilo po uzávěrce tohoto vydání.

Proč se vlastně baseball nemůže hrát za deště? "Bylo by to krajně nebezpečné. Nadhazovačům by mohly mokré balóny ulétávat, takže by pro ně byl problém trefit strike zónu a míče letící rychlostí až sto padesát kilometrů v hodině by ohrožovaly pálkaře," vysvětluje Procházka. Ztížená by navíc byla i hra v poli.

Jeden ze včerejších duelů na svůj nový termín čeká, další byl posunut na dnešek. Italská Bologna a německý Heidenheim tak dnes odehrají dva zápasy, což ale v baseballu není neobvyklé. Právě Heidenheim bude od 18 hodin druhým soupeřem Draků, utkání živě vysílá ČT4.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze