Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Nejprodávanější hole roku 2010: železa

Sada golfových želez Callaway Diablo Edge.

5 2010
Kdo nemá natrénováno, na hřišti ho nic nezachrání. Ani hole, se kterými hraje světová jednička. I přesto se výběru golfových holí vyplatí věnovat velkou pozornost. Ovlivňují totiž hru mnohem víc, než by se na první pohled mohlo zdát.

Seznam nejprodávanějšího golfového vybavení roku zveřejnil na svých stránkách americký server golf.com. Kategorii želez letos ovládla značka Callaway.

Začátkem devadesátých let představila společnost slavné železo Big Bertha a od té doby přichází s novinkami, které jsou v mnoha případech revoluční. Stojí například i za nápadem vyrábět různě široké úderové plochy hole.

Jako první si také uvědomila, že těžiště hole je možné posunovat tak, aby se zvýšila výkonnost jak začátečníků tak profesionálů. Ve své nabídce má hole pro všechny kategorie hráčů, nejlépe se letos prodávají modely Diablo Edge a X-22.

Železa Callaway v této sezoně proslavili například Američan Phil Mickelson, který s nimi vyhrál Masters, a Graeme McDowell ze Severního Irska, který triumfoval na US Open.

V kategorii wedgeí zase zabodovala společnost Cleveland. Nejpopulárnější je model CG15, který má povrch úderové plochy broušený laserem, aby byla úderová plocha hole drsnější a přidávala ránám rotaci.

Železo Cleveland CG15.

Železo Cleveland CG15.

Železo Cleveland CG14 - Black Pearl.

Železo Cleveland CG14 - Black Pearl.

Na druhé příčce se umístil model CG14 Black Pearl. Předností těchto veček je hlava hole, která je širší u špičky a užší u patky, což zvyšuje hratelnost holí nejen z bunkeru.

Společnost se na večky specializuje a při jejich vývoji nespoléhá jen na spolupráci s profesionálními hráči, ale vlastnosti holí upravuje také podle toho, jak se s nimi hraje rekreačním golfistům.

Design hole proto ocení nejen špičkoví golfisté, ale i začínající a rekreační hráči. Wedge od Cleveland mělo v bagu jedenáct z posledních dvanácti světových jedniček a také 30 vítězů Major turnajů od roku 1985.

nejprodávanější železa 2010

Callaway Diablo Edge
Callaway X-22
Cleveland CG15
Cleveland CG14 Black PearlNajdete na iDNES.czmobilní verze