Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Nejprodávanější hole roku 2010: dřeva

Dřevo TaylorMade R9 - profil. | foto: pro iDNES.cz

27 2010
Kdo nemá natrénováno, na hřišti ho nic nezachrání. Ani hole, se kterými hraje světová jednička. I přesto se výběru golfových holí vyplatí věnovat velkou pozornost. Ovlivňují totiž hru mnohem víc, než by se na první pohled mohlo zdát.

Americký golfový server golf.com zveřejnil seznam nejprodávanějších holí roku 2010. V kategorii dřev se na první příčce umístily výrobky značky TaylorMade. Golfisté si nejvíce oblíbili modely Burner, Burner SuperFast, R9 a SuperTri.

Hlavní strategií společnosti je vyrábět takové hole, které jsou tolerantní k úderům mimo střed úderové plochy a podrží začátečníky, ale zároveň jsou i dostatečně silnou zbraní zkušených hráčů. Na vývoji těchto holí je patrná úzká spolupráce s golfovými profesionály.

V golf shopech se tak mohla objevit dřeva, která prokazatelně prodlouží rány až o několik metrů. Delší rány má na svědomí například hlava hole s velmi tenkým titanovým povrchem nebo flexibilní úderová plocha.

Dřevo TaylorMade SuperTri - řez.

Dřevo TaylorMade SuperTri - řez.

Dřevo TaylorMade Burner.

Dřevo TaylorMade Burner.

Společnost se také proslavila nastavitelným vyvážením hlavy hole a různými dalšími technologickými vychytávkami. U některých holí je například možné přetočit hlavu hole do několika poloh a ovlivnit tak trajektorii letu míčku.

Shaft se pomocí šroubu uvolní z hlavy, pootočí do požadované polohy a znovu utáhne. Fairwayové dřevo R9 nabízí osm možných pozic hlavy a až třicetimetrovou stranovou odchylku.

Nový rozměr tak získal club fitting, protože takovou golfovou hůl si dokáže během chvilky každý upravit sám. Golfista navíc nemusí přizpůsobit hru holi, ale rychle a jednoduše přizpůsobí hůl své hře.

nejprodávanější dřeva 2010

TaylorMade Burner
TaylorMade Burner SuperFast
TaylorMade R9
TaylorMade SuperTriTémata: Firmy
Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze