Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Norisring: nejprestižnější závod DTM vyhrál Wickens na mercedesu

Rob Wickens a jeho HWA-Mercedes nebyli na Norisringu k poražení.

2 2014
To, co pro formuli 1 znamená Monako, nebo pro WEC závod v Le Mans, je pro šampionát DTM závod na Norisringu: klenot sezony. Letos se při prestižním podniku v Norimberku radoval Kanaďan Rob Wickens na voze HWA-Mercedes. Značka z Untertürkheimu tím vyrovnala počet vítězství BMW na 2:2, zatímco audi na první triumf sezony ještě čeká.

Mistrovství DTM se do Německa vrátilo po hostování v Maďarsku a kontrast mezi oběma podniky nemohl být větší: zatímco se jezdci Mercedesu, Audi a BMW po Hungaroringu honili před prázdnými tribunami, je Norisring jednou z nejdůležitějších sportovních akcí v Německu vůbec. Stále větší tribuny  kolem primitivní, ale rychlé a pro diváka atraktivní trati, byly jako vždy  plné a v depu jezdců se to tradičně hemžilo celebritami.

Marco Wittmann na BMW si jede pro první vítězství v DTM v Hockenheimu.

Marco Wittmann na BMW.

Pro vycházející hvězdu sezony 2014 Marca Wittmanna je Norisring v pravém slova smyslu "zápasem doma": pochází z Fürthu, který se s Norimberkem v zásadě již spojil v jednu velkou metropoli. Jezdec stáje RMG-BMW vyhrál dva z předchozích tří závodů a před svými početnými příznivci chtěl obhájit dalším špičkovým výsledkem svou první pozici celkového hodnocení. Wittmann byl znovu nejrychlejší z jezdců BMW a obhájit celkové vedení se mu nakonec podařilo, šesté místo v cíli ale jistě nesplnilo jeho očekávání. Mnichovské vozy byly pořadatelem "obdarovány" 10kg přídavné zátěže a na Norisringu najednou nedokázaly hrát první housle.

Do této role se k překvapení všech najednou vrátily mercedesy a především mladý Rob Wickens. Stejně jako před rokem se Kanaďan dokázal prosadit již v kvalifikaci a ani v mokrém závodě mu nikdo nestačil. Začátkem sezony ostře kritizované mercedesy se o vlásek dočkaly dvojitého úspěchu. Christian Vietoris držel krátce před koncem druhé místo, když se mu znenadání uvolnilo kolo. Na "domácí" vozy audi zbyly jen drobky, které jim Wickens nechal, přesto se mohla značka z nedalekého Ingolstadtu chlubit silným týmovým výsledkem: čtyřnásobný vítěz Norisringu Green, Ekstroem, Mortara a Tambay (byl později penalizován) dojeli na místech 2 až 5.

Výsledek závodu DTM na Norisringu:
1.Robert Wickens(Kan.)HWA Mercedes1h15m21.118s
2.Jamie Green(Brit.)Rosberg Audi+23.906s
3.Mattias Ekstrom(Švéd.)Abt Audi+25.922s
4.Edoardo Mortara(It.)Abt Audi+32.875s
5.Pascal Wehrlein(Něm.)HWA Mercedes+44.788s
6.Marco Wittmann(Něm.)RMG BMW+46.050s
7.Joey Hand(USA)RBM BMW+47.991s
8.Mike Rockenfeller(Něm.)Phoenix Audi+48.803s
9.Adrien Tambay(Fr.)Abt Audi+44.661s
10.Timo Scheider(Něm.)Phoenix Audi-1 kolo
Celkový stav DTM po 4 závodech:
1.Marco Wittmann58 b.
2.Edoardo Mortara39 b.
3.Mattias Ekstroem35 b.
4.Mike Rockenfeller35 b.
5.Adrien Tambay28 b.
Autor:


Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze