Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Nejpomalejší lyžař mistrovství světa prodává trička se svým jménem

Tratě ve Vesci si vyzkouší i Cesar Baena. Na běžkách se poprvé sklouzl před dvěma lety - ilustrační foto. | foto: ČTK

12 2009
Sníh viděl poprvé před čtyřmi lety, ale za pár dní bude závodit na největší lyžařské akci – na mistrovství světa v Liberci! Cesar Baena z jihoamerické Venezuely byl jedním z prvních sportovců, kteří dorazili do dějiště šampionátu.

"Při závodech sice dojíždím většinou poslední, nemám tolik zkušeností jako ostatní lyžaři, ale sportuju hlavně srdcem," svěřil se Baena na internetových stránkách mistrovství světa.

Svůj první kontakt se sněhem si vybavuje jako velkou událost. Bylo to v roce 2005 v Německu, kde byl na studijním pobytu. Zde také začal lyžovat. Nejdřív na sjezdovkách, na běžky se poprvé postavil až před dvěma lety!

Dvaadvacetiletý Cesar Baena se už od svých prvních krůčků na lyžích stal závodníkem – ve své zemi je jediným biatlonistou a běžcem na lyžích! Startoval na šampionátu Jižní Ameriky v biatlonu, vloni v létě se v Austrálii zúčastnil tradičního dálkového běhu Kangaroo Hoppet. Skončil 152. ze tří stovek účastníků.

Naposledy závodil v podniku FIS ve finském Muoniu, kde v listopadu na patnáctikilometrové trati volně obsadil 245., tedy úplně poslední místo.

Pod Ještěd ho přivedly zimní olympijské hry ve Vancouveru 2010. Bez účasti na světovém šampionátu by totiž o olympiádu nemohl bojovat. V Liberci si naložil pořádnou porci závodů. Poběží kvalifikační závod na 10 km klasicky, skiatlon, sprint a chystá se i dokonce na závěrečnou padesátku.

Finančně ho podporuje venezuelský olympijský výbor i tamní ministerstvo sportu. Baena prodává trička se svým jménem, protože ve své zemi je velice populární.

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze