Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Nejlepšími bikery jsou Boudný a Huříková

15 2006
Česká Kamenice - Na šampionátu v cross country obhájil Pavel Boudný titul nejlepšího českého bikera. V sobotním závodě předstihl o 1:25 minuty druhého Jaroslava Kulhavého z Michelin teamu. Bronz vybojoval Filip Eberl. Mezi ženami byla nejlepší loňská juniorská mistryně světa Tereza Huříková.

Muži

Boudný zvítězil zcela suverénně, soupeřům ukázal záda hned ve druhém ze sedmi okruhů dlouhých 4,1. Ze skupiny pronásledovatelů se jej snažil dostihnout bývalý juniorský mistr světa Kulhavý. Dokázal se mu přiblížit na pouhých dvacet sekund, ale když Boudný vycítil nebezpečí, tak opět zrychlil. Kulhavý byl v cíli první z jezdců do 23 let, další z této kategorie Jiří Novák skončil čtvrtý před zkušeným Tomášem Vokrouhlíkem.

Překvapivě se nedařilo nejvýše postavenému českému jezdci ve světovém žebříčku Milanu Spěšnému, který obsadil až 16. místo. Neuspěl ani další reprezentant Václav Ježek, který po defektu a křečích ze závodu odstoupil.

Boudný v cíli zářil spokojeností. "Jelo se mi dobře, neměl jsem žádné technické potíže. Taktiku odjet jsem neměl, ale když jsem zrychlil a ohlédl se, tak za mnou nikdo nebyl," řekl. V polovině závodu ho postihla krize. "Kulhavý se na mě dost dotáhl, ale potom jsem se opět rozjel a šlo to samo. Z obhajoby zlata mám velkou radost, získat titul podruhé za sebou není běžné," uvedl Boudný.

Reprezentační kouč Jiří Lutovský chválil hlavně jezdce do 23 let. "Velmi mě potěšilo, že mezi naše nejlepší se dokázal vrátit Kulhavý, před mistrovstvím Evropy mě potěšili výkonem i Novák a Škarnitzl. Boudný potvrdil, že na šampionát se umí připravit, ale bylo dobré, kdyby to zopakoval i na ME. Za očekáváním zaostali Vokrouhlík a především Spěšný," řekl trenér.

Výsledky:
1. Boudný (Bicy.cz) 1:57:56, 2. Kulhavý (Michelin team) -1:25, 3. Eberl (Scania Apache) -2:54, 4. Novák (KC Kooperativa) -3:14, 5. Vokrouhlík (ČS MTB) -3:37, 6. Zelený (Scania Apache) -4:03.

Ženy

Loňská juniorská mistryně světa Tereza Huříková z celku Česká spořitelna MTB vybojovala první domácí seniorský titul v cross country na horských kolech. Na šampionátu v České Kamenici dnes jasně zvítězila s náskokem téměř tří minut před Pavlou Havlíkovou a Terezou Janzovou.

Už v závěru prvního ze čtyř čtyřkilometrových okruhů byla Huříková v čele. Při absenci Kateřiny Hanušové-Nashové měla cestu k prvnímu seniorskému titulu poměrně snadnou a žádná z domácích bikerek ji neohrozila.

Největší soupeřkou na technické trati, s níž se řada závodnic nedokázala vyrovnat a často padala, byla vítězce slovenská cyklistka Janka Števková. Ale ani ona se Huříkové neudržela a od druhého okruhu sledovali diváci prakticky sólovou jízdu české olympijské naděje, která Slovenku v cíli zdolala bezmála o minutu a půl.
"Jsem šťastná. Dnes se mi nejelo vůbec dobře, hodně to bolelo, proto mě velice těší, že se mi podařilo vybojovat první zlato mezi ženami," řekla Huříková. "Asi se na mně projevily náročné kilometry z etapového závodu z Krásné Lípy, který mi dal dost zabrat," dodala Huříková.

Technické pasáže z obavy před pádem raději běhala. "Ale k zemi mě poslal jeden junior. Jednou přede mnou upadl, to jsem se mu ještě stačila vyhnout. Poté asi z ješitnosti nepřekousl, že jedu před ním, předjel mě, ale padl podruhé, a to jsem již uhnout nestačila a šla přes něj," dodala Huříková.

Mezi juniory vyhrál nečekaně Rafael Bierski z Baníku Ostrava před Tomášem Peškem a Josefem Kamlerem. V závodě juniorek projela cílovou páskou první Verona Šovčíková ze Slovenska, český titul získala druhá v pořadí Lenka Ochmanová ze Scanie Apache. Mezi kadety byl nejlepší Matěj Nepustil z ČS MTB.

Výsledky:
Ženy:
1. Huříková (ČS MTB) 1:21:29, 2. Števková (SR) -1:22, 3. P. Havlíková (KC Kooperativa) -2:40, 4. Janzová (Bicy CZ) -5:17.
Pořadí MČR: 1. Huříková, 2. P. Havlíková, 3. Janzová.
Junioři: 1. Bierski (Baník Ostrava) 1:32:10, 2. Pešek (Scania Apache) -51, 3. Kamler (ČS MTB) -1:51.
Juniorky: 1. Šovčíková (SR) 1:06:47, 2. Ochmanová (Scania Apache) -54, 3. Macháčková (ČS MTB) -1:43, 4. Bulisová (Cyklo Bulis) -2:56.
Pořadí MČR: 1. Ochmanová, 2. Macháčková, 3. Bulisová.

Titul nejlepšího českého bikera obhájil 15. července na šampionátu v cross country Pavel Boudný.

Autoři: ,


Nejčtenější

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze