Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Nejlepším jezdcem endura je Baroš

28 2000
Nejlepším soutěžním motocyklovým jezdcem letošní sezóny se v hlasování delegátů valné hromady endura v Ostrovačicích u Brna stal Milan Baroš. Až za nadějným mladíkem, úspěšným nováčkem seniorského Trophy Teamu letošní šestidenní, skončil bývalý mistr světa kubatury do 125ccm a nejlepší endurista posledních let Roman Michalík, třetí pozice patří staršímu z bratrského dua Gottvaldů Zdeňkovi. Dvacetiletý Baroš po loňském třetím místě v mistrovství světa kategorie junior nad 175 ccm letos dojel po drobných zaváháních sice až pátý, ale stal se seniorským mistrem Evropy v Portugalsku, mistrem ČR v enduru ve stejné kubatuře a stal se absolutním vítězem mistrovství České republiky v cross country.

Vítěz ankety se výrazně prosadil už v předchozích dvou letech. Byl členem úspěšného bronzového juniorského týmu v loňské šestidenní a společně s dalším juniorem Martinem Malátem začali pomalu klepat na dveře seniorské reprezentace. "Obzvlášť letos Milan zaznamenal výrazný vzestup výkonnosti, i proto dostal šanci v Trophy Teamu po boku daleko zkušenějších jezdců," prozradil manažer reprezentace endura Ladislav Krupička.

Za největší přednost české naděje označil pohodovou povahu: "Tam, kde ostatní kluci bojují sami se sebou a mají problémy hlavně s psychikou, tam se projevuje Barošova fantastická "valašská" bezstarostnost. Nevymýšlí si problémy tam, kde nejsou," dodal Krupička.

Anketa o nejlepšího jezdce enduro: 1. Baroš 354 bodů, 2. Michalík 291, 3. Gottvald 226, 4. Malát 93, 5. Poslední 52, 6. Gottvald 41.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze