Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Nejlepší golfisté pod třicet hrají v golfovém ráji na Novém Zélandě

Anthony Kim loni skončil na Kiwi Challenge druhý | foto: Reuters

11 2009
Kiwi Challenge vznikl na popud televizní stanice NBC, která chtěla exhibiční turnaj divácky atraktivní co se týče hřiště i obsazení. Proto čtveřice nejlepších hráčů PGA Tour mladších třiceti let hraje na nádherném novozélandském pobřeží.

Dvoudenní golfová exhibice nemá dlouhou tradici, vznikla teprve loni. Na popud televizní stanice NBC. Ta chtěla vytvořit turnaj, který se bude hrát v malebné a divácky atraktivní krajině a na kterém bude startovat čtveřice co možná nejlepších mladých hráčů, kterým ještě nebylo třicet.

Kdo hraje

Hunter Mahan (27 let)

Anthony Kim (24)

Camilo Villegas (27)

Sean O'Hair (27)

Loni měl turnaj velký úspěch. Hráči si nemohli vynachválit hřiště a i zisky z turnaje byly slušné. Tehdy se hrálo na dvou hřištích Kauri Cliffs a Cape Kidnappers, které patří mezi nejlepší na světě. Poté, co čtveřice golfistů obešla první kolo, hráči naskočili do tryskáče a přepravili se na druhé hřiště. Letos se i kvůli ekonomické krizi hraje pouze na Cape Kidnappers. To ale turnaji na kráse nikterak moc neubírá.

Nováčci spolu

Jako první do místa konání dorazil obhájce prvenství Hunter Mahan. V neděli si přivezl celou svou rodinu, až na svého otce, který zůstal doma v USA a hlídá psy.

"Nemohl jsem se dočkal, až se sem vrátím. Hřiště je opravdu skvělé, navíc jsem tu loni hrál opravdu vynikající golf," připomněl Mahan, který ve finálovém kole stanovil rekord 65 ran.

Anthony Kim, Sean O'Hair i Camilo Villegas dorazili v pondělí, a to kvůli problémům s odbavením na letišti v Šanghaji, kde hráli HSBC Championship. Přeprava na Nový Zéland jim zabrala celých 26 hodin.

A NBC jako pořadatel je nešetřil - i když dorazili do dějiště v pozdních večerních hodinách, v devět ráno už museli být na hřišti a televizním divákům ukazovat své golfové dovednosti.

"Krajina je prostě úžasná. Doufám, že se nebudu jen kochat procházkou po ní, ale zahraju i nějaké to birdie," glosoval před začátkem turnaje Anthony Kim, který loni skončil druhý. Prohlídku krásné země si naplánoval až po exhibici, kdy na Novém Zélandu stráví týden navíc.

Nádherná krajina, skvělé rány, tradiční válečný tanec na greenu - podívejte se na loňský ročník Kiwi Challenge

 

Zatím si však Kim moc birdie neužil. Již několik dnů dělá vrásky na čele pořadatelů silný vítr, kvůli kterému byl po šestnácti jamkách turnaj přerušen. Po nich jsou v čele oba nováčci O'Hair a Villegas, kteří jsou dvě rány pod normou hřiště. Dva společníci z tréninkových kol a účastníci premiérového ročníku Mahan a Kim jsou na paru.

Nehraje se o žádné drobné - vítěz si odnese milion milionu dolarů, čímž se nemůže pochlubit ani řada turnajů PGA Tour. I druhý hráč si odnese velmi slušnou částku - půl milionu dolarů. Všechny příjmy z listků, o jejichž omezený počet byl velký zájem, jdou na místní charitu.

Autor:


Nejčtenější

poradna-zdraveho-obuti
poradna-zdraveho-obuti

Jaké první botičky? Nosit papuče na doma? Vše o zdravém obutí vám ráda zodpoví Ing. Eva Žáková.

Najdete na iDNES.czmobilní verze