Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Nejlepší českou veslařkou je opět Knapková

23 2006
Praha - Česká skifařka Miroslava Knapková je stejně jako v loňském roce nejlepší českou veslařskou. Stříbrná medailistka z letošního mistrovství světa v britském Eton obhájila prvenství v anketě trenérů, funkcionářů a novinářů. Získala tak cenu pro Veslařskou posádku roku.

"Tohle vítězství pro mě v současnosti nemá hodnotu. Momentálně si více cením medailí a sportovních úspěchů. Tohle ocenění si uvědomím až poté, co skončím s aktivní kariérou a s odstupem času," řekla Knapková.

Brněnská rodačka, který se před veslováním věnovala atletice, dokázala stejně jako řada dalších laureátů vyhrát anketu dvakrát za sebou. Letošní a loňská sezona se jí ale těžko srovnávala. V obou však získala stříbrné medaile na MS.

"Porovnat se dají možná ty medaile. Z první jsem měla větší radost než letos z Anglie. Poprvé je to vždy hezčí," řekla Knapková, která se momentálně již pilně připravuje na nadcházející sezonu. Například příští týden ji čeká vysokohorské kondiční soustředění ve Svatém Mořici.

Veslařský svaz se letos rozhodl vyhlásit v pražském hotelu Pyramida trojici nejlepších posádek ve třech kategoriích. Tu juniorskou ovládla čtyřka bez kormidelníka ve složení Jakub Gefing, Jiří Došlík, Pavel Pokorný, Jan Bezděk, která skončila na juniorském mistrovství světa na desátém místě.

Premiérově byla oceněna i nejlepší posádka do 23 let, kterou tvoří již trojnásobné světové šampionky v různých věkových kategoriích na dvojskifu Jitka Antošová, Gabriela Vařeková.

V hlavní seniorské kategorii obsadil druhé místo za Knapkovou stejně jako před rokem skifař Ondřej Synek, jenž na světovém šampionátu v Etonu vybojoval bronzovou medaili.

Třetí skončila párová čtyřka David Jirka, Tomáš Karas, Václav Chalupa a Milan Doleček mladší. Vítězové letošního Světového poháru skončili v Británii pátí.

V kategorii do třiadvaceti let obsadila za Antošovou s Vařekovou druhé místo čtyřka bez kormidelníka Karel Neffe, Milan Bruncvík, Jakub Zof a Jan Gruber, kteří na takzvaném mistrovství světa seniorů B získali stejně jako vítězné veslařky zlaté medaile.

Třetí skončili další medailisté z belgického Hazewinkelu bratři Jan a Ondřej Vetešníkovi startující na dvojskifu lehkých vah.

Mezi juniory si pro cenu vedle čtyřky bez kormidelníka došli zástupci posádky párové čtyřky Milan Rotek, Filip Kaplan, Martin Pavlíček, Jiří Zejda a dvojka bez kormidelníka Adam Kapa, Jan Lankaš.

Nejlepší veteránskou veslařkou byla stejně jako v předešlých dvou letech Pavla Svitáková, mužům kraloval Josef Akai. Tituly čestný člen Českého svazu veslování získali dlouholetí funkcionáři VK Slavoj Litoměřice Václav Vébr a Jan Slípka, oceněn byl i "nestor" českých veslařských novinářů Václav Pacina.

Na slavnostním galavečeru pochválil všechny veslaře i svazový předseda Jiří Kejval. "122. sezona Českého veslařského svazu byla úspěšná. Dovezli jsme řadu medailí ze Světových pohárů, mistrovství světa seniorů i do třiadvaceti let. Jen mezi juniory to tak úspěšné nebylo, ale věříme, že příští rok to bude i tady lepší," řekl Kejval.

Rok 2006 byl pro české veslování úspěšný i na poli funkcionářském. Račicím bylo totiž přiděleno MS do 23 let v roce 2009 a MSJ o rok později.

Výsledky:
Nejlepší seniorská veslařská posádka roku 2006:
1. Miroslava Knapková (skif), 2. Ondřej Synek (skif), 3. párová čtyřka (David Jirka, Jakub Hanák, Václav Chalupa, Milan Doleček ml.).
Nejlepší veslařská posádka roku 2006 v kategorii do 23 let: 1. Jitka Antošová, Gabriela Vařeková (dvojskif), 2. čtyřka bez kormidelníka (Karel Neffe, Milan Bruncvík, Jakub Zof, Jan Gruber), 3. Jan a Ondřej Vetešníkovi (dvojskif lehkých vah).
Nejlepší veslařská juniorská posádka roku 2006: 1. čtyřka bez kormidelníka (Jakub Gefing, Jiří Došlík, Pavel Pokorný, Jan Bezděk), 2. párová čtyřka (Milan Rotek, Filip Kaplan, Martin Pavlíček, Jiří Zejda), 3. Adam Kapa, Jan Lankaš (dvojka bez kormidelníka).Nejčtenější

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze