Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Nejdůležitější turnaj evropské golfové tour postrádá obecenstvo

Zástupci médií mají na některých místech hřiště Earth převahu nad diváky i hráči.

26 2010
Hraje se o titul nejlepšího hráče Evropy. startuje elita evropské profesionální série a v sázce je mnoho miliónů eur. Zajímá to však někoho v Dubaji? Zdá se, že moc ne.

Atmosféra na hřišti Earth v Jumeirah Golf Estates, kde se hraje finálový turnaj European PGA Tour, připomíná spíše prázdnou výstavní galerii než vyprodané představení. Kolem fairwají a greenů postává jen hrstka diváků a u mnohých flightů mají převahu dobrovolníci a maršálové.

Oficiální čísla sice k dispozici nejsou, ale je patrné, že se rozhodně nejedná o tisíce, spíše o stovky. A to je hodně alarmující fakt.

Možným krokem vpřed, který v Dubaji letos zavedli, je angažování dětí z místních škol. Ty působí v roli dobrovolníků – zapisují skóre, starají se o výsledkové tabule, pracují pro média či pro důležité hosty Championship Village. Možná právě s nimi roste golfová populace, která se bude na zdejší turnaj chodit dívat.

Organizátoři Dubai World Championship na diváky pamatují, ale davy se na turnaj nehrnou.

Organizátoři Dubai World Championship na diváky pamatují, ale davy se na turnaj nehrnou.

Místní šejkové, kteří turnaj platí, by rádi viděli diváky obsypané hřiště. A tak je pro návštěvníky připravena řada atrakcí, včetně bezplatných golfových lekcí.

Připraven je stejně jako loni i golfový ekvilibrista David Edwards, jehož umění (310 odpálených míčků za tři minuty) mohli sledovat diváci i při letošním Ryder Cupu.

Již v minulém roce při prvním ročníku finálového turnaje Dubai World Championship si hráči povšimli, že atmosféra byla komorní. Oficiální zdroje přitom uvedly, že přes internetovou registraci se akreditovalo 42 tisíc diváků. To nakonec zdaleka nebyl opravdový počet návštěvníků turnaje.

Lee Westwood to příliš nevnímal, když kráčel ke svému premiérovému titulu na turnaji: "Diváci byli skvělí. všichni mi fandili, takže se mi hrálo opravdu

výtečně." Mluvil především o finálovém kole, kdy na nově otevřené hřiště přece jenom přišlo sledovat dění několik tisíc lidí.

Graeme McDowell se uchází o titul nejlepšího evropského hráče roku. Několik povětšinou bílých lidí to v Dubaji dokonce zajímá.

Graeme McDowell se uchází o titul nejlepšího evropského hráče roku. Několik povětšinou bílých lidí to v Dubaji dokonce zajímá.

Letos se návštěva lehce zvedla už ve druhém kole vzhledem k tomu, že za víkend se v Dubaji považuje už pátek. Organizátoři proto přece jen očekávají větší celkovou návštěvnost Dubai Word Championship."

Příčinou, proč to nejde samo, je tolikrát omílaná ekonomická krize. Řada cizinců, kteří tu ještě před nedávnem bydleli nebo sem jezdila na dovolenou, se nyní této destinaci vyhýbá.

Domácí diváci nemají v krvi tradici golfových turnajů. A to i přesto, že vstupenky jsou po registraci na internetu zcela zdarma.Témata: Turnaje, Dubaj, Ryder Cup
Najdete na iDNES.czmobilní verze