Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Schumacher neriskoval. Na sjezdovce chtěl pomoci dceři svého kamaráda

Michael Schumacher při lyžování v italském středisku Madonna Di Campiglio v roce 2006. | foto: Reuters

2 2014
Kdekoho napadlo, že riskoval. Že v touze po adrenalinu se bez zábran vydal na neoficiální sjezdovku. Jenže nehoda, po které od neděle bojuje Michael Schumacher o život, se podle svědectví zřejmě stala úplně jinak.

"Byla tam červená a modrá sjezdovka a mezi nimi hluboký sníh, do kterého Michael vjel. Podle toho, co jsem slyšela, ale vůbec nejel rychle," řekla ve středu novinářům jeho mluvčí Sabine Kehmová.

Podle německého deníku Bild se Schumacher vydal do zmíněného hlubokého sněhu pomoct dceři jednoho svého kamaráda z Kerpenu (zde se Schumacher narodil), která tu spadla. Jenže přehlédl kámen, do kterého následně narazil a který ho vymrštil do vzduchu. Hlavou pak narazil do dalšího kamene.

"Byla to prostě velká, velká smůla. Opravdu nejel rychle. Mluvila jsem o tom i s lyžařskými instruktory a ti mi řekli, že se to může stát i v desetikilometrové rychlosti," přidala Kehmová.

Štěstím v neštěstí bylo, že Schumacher měl helmu a chránič páteře. Bez těchto ochran by podle odborníků zřejmě nepřežil. Horská záchranná služba byla na místě čtyři minuty po nehodě, Schumacher byl v té době ještě při vědomí. Byl však podle lékařů zmatený a dezorientovaný.

Momentálně je nemocnici v Grenoblu v umělém spánku a stále v ohrožení života.

Připomeňte si kariéru Michaela Schumachera:

Autor:


Avokádové quacamole
Avokádové quacamole

Rychlovka, kterou zvládne a miluje každý.

Najdete na iDNES.czmobilní verze