Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Nedvěd a pak nikdo

5 2000
N o r i m b e r k -
Pavel Nedvěd byl podle MF DNES suverénem zápasu s Německem. Ostatním reprezentantům se tolik nevedlo. Nejhorší známkou je jednička, nejlepší desítka.

PAVEL SRNÍČEK 5

Dostal tři góly, žádný nezavinil. Co na něj šlo, tak většinou vyboxoval. Nezklamal. Je nevyzpytatelný, občas totiž udělá úsměvné věci. Vyběhne nebo skočí po míči, který mu pak uteče do autu.

KAREL RADA 4

Je tohle skutečně pravý vůdce a organizátor obrany? Nehraje klasického zametače, ale libera, který se pohybuje před stopery. Nemá však vlohy, aby to dokázal jako Matthäus nebo Kadlec. Nevyveze míč, nepošle dlouhý pas, chybí mu nápad i živější projev. Když Němci útočili, tak nezajišťoval zadáky. Neměl by se na liberu vyzkoušet další nápadník Novotný, který je nyní v lepší formě?

MILAN FUKAL 3

Nepovedený zápas, jeho nejhorší v reprezentaci. A nejen proto, že přes něj dal Jancker úvodní gól. Němci nejsou žádní míčoví žongléři, přesto ho v pokutovém území třikrát obehráli obyčejnou kličkou. To se obránci nesmí stávat.

TOMÁŠ ŘEPKA 5

Nejlepší z celé obrany. Předvedl, že se při zónovém bránění ve Fiorentině naučil chytrosti. Dříve se pověsil na útočníka, běhal s ním všude a nechal se odvléci ze svého místa. Teď už na sebou nenechá mezeru. Dojem si ale pokazil v závěru, když nedoskočil míč a Bierhoff vstřelil vítězný gól.

PETR GABRIEL 5

Co vlastně měl hrát? Jako stoper by svou roli bezpochyby splnil. Neuhne ani před tankem. Jenže na roli falešného levého záložníka se hodí jen z poloviny: je snaživý, průbojný a kope levačkou. Ale také nekopne jinak než levačkou, chybějí mu lehkost a obratnost.

KAREL POBORSKÝ 5

Jindy bývá výraznější. Přelétával z pravého křídla na levé, hledal si dráhu pro své průniky u čáry. Tím ale nechával volného Ziegeho. Právě po straně, kde měl hrát Poborský, táhli Němci v první půli většinu nebezpečných akcí.

RADEK BEJBL 5

Jako vždy oběhal střed hřiště, dotíral, obtěžoval a napadal, když Němci chtěli útočit. Přesto se nejednou stalo, že Scholl se dostával blízko k brance.

JIŘÍ NĚMEC 5

Méně nápadný i ne tak hbitý jako Bejbl. Na druhou stranu o něco jistější v zásazích. I když: po jeho zákroku zapískal rozhodčí penaltu.

PAVEL NEDVĚD 8

Znamenitý. V prvním poločase o třídu lepší než ostatní. Neustále běhal a vévodil všem útočným akcím. K jeho výkonu stačí vzít jen statistiku: za půldruhé minuty na něj byly už dva fauly, z prvních šesti rohových kopů vybojoval čtyři, první dvě střely týmu vypálil také on. Vyčerpaný a spokojený pak mohl vystřídat.

VLADIMÍR ŠMICER 4

Nepředvedl téměř nic. Chyběla mu lehkost i přesnější přihrávka. Je na něm vidět, že většinu sezony nehrál. Nepřesvědčil, že právě on by měl být druhem Kollera v útoku.

JAN KOLLER 6

Když vystřídal, hned se sebe stáhl propocený dres. Vydal dost sil, přesto skončila jeho série co zápas, to gól. Do šancí se nedostával, pokazil pár míčů, zažil daleko lepší dny. Vzal si za úkol, že zachytí vysoké míče a narážečkami je vrátí, což splnil. Kukovi pohotově přihrál na gól.

PAVEL KUKA 6

Celou první půli se rozcvičoval. Snad i proto tak sebejistě vběhl na hřiště a hned dal gól. Ve srovnání se Šmicrem byl snaživější a nápadnější. Po tomhle zápase se zdá, že má blíž do základní sestavy než Šmicer. Další náhradníci Horváth, Látal, Rosický, Lokvenc a Berger nebyli hodnoceni, protože buď nevynikli, nebo hráli málo minut.
Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze