Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Nechtěli mě pustit, zlobil se Montoya

14 2003
Monza - Juan Pablo Montoya byl po druhém místě ve Velké ceně Itálie hodně naštvaný. Ne na sebe, nebo vítězného Michaela Schumachera, ale na jezdce o kolo zpět, kteří ho nechtěli pustit a vzali mu tak několik vteřin. "Dvakrát mi sebrali několik desetin a potom mě druhý pilot Jordanu zbrzdil natolik, že jsem ztratil jakékoli šance na dostižení Michaela," stěžoval si Kolumbijec. "Netvrdím, že bych vyhrál nebýt těch pomalých "nepouštěčů", ale každopádně to vypadalo, že mě nechtějí pustit.

Montoya řekl, že ztratil "téměř celý rok" za sauberem Heinze-Haralda Frentzena, jehož auto je poháněno právě motorem ferrari.

Technický ředitel Williamsu Patrick Head rovněž zvedl směrem k německému pilotovi varovně prst. "Když je šampionát v rozhodující fázi, měli by ostatní jezdci respektovat ty, co bojují o titul," řekl.

Ale šéf stáje Frank Williams odmítl jakékoli úvahy, že by Frentzen pustil Schumachera a snažil se zabrzdit Montoyu. "Vždyť to samé udělal Michaelovi. Nebo ne? Michael za ním přece také ztratil nějaký čas."

Montoya měl podobné problémy s druhým jezdcem Jordanu Zsoltem Baumgartnerem, který nahradil zraněného Ralpha Firmana. "Jel jsem po rovince a jediné, co jsem viděl, bylo deset nebo dvanáct modrých vlajek. Vypadalo to jako průvod a on se stále neuhýbal," řekl na adresu Baumgartnera.

"Najednou ho napadlo, že mě pustí, a tak šlápl uprostřed zatáčky na brzdy. Málem jsem do něj narazil. Bylo to šílené."

Ke konci tedy Montoya Schumachera už dostihnout nemohl. Jedinou šanci měl v prvním kole závodu. Ale Němec byl lepší. "Byla to pravděpodobně jediná šance, jak ho porazit. Zkusil jsem to a nevyšlo to."

Montoya i Head tvrdí, že nové, kontroverzní opatření FIA, které donutilo Michelin změnit design předních pneumatik, nemělo na konečný výsledek žádný vliv. "Ferari a Schumacher byli prostě lepší než my a musíme se snažit, aby tomu tak příští závod nebylo," uvedl Head.

"Nemyslím, že nové opatření nějak závod ovlivnilo," říká Montoya. "Přijížděl jsem s nejmenší možnou ztrátou. Nemohl jsem vyhrát, takže jsem alespoň dojel druhý. Celkově ztrácím tři body, což je dva závody před koncem nicotný rozdíl. Stále jsem ve hře a to je důležité."

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze