Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Nechtěl déle čekat

16 2000
P r a h a - Šéf sjezdařů Oldřich Dajbych byl rebelem dne.
Šéf sjezdařů Oldřich Dajbych byl rebelem dne. Měl jazyk jako břitva a nechtěl ustoupit. Žádal víc peněz pro svůj úsek a čistotu v hospodaření svazu. Po půl sedmé večer se na lyžařské konferenci náhle zvedl a odešel ze sálu. Už se nevrátil.

Nepřehnal jste to?

Vůbec ne, už čekám rok. Dál to nešlo. V rámci lyžařského svazu teď zřídíme vlastní právní subjekt, který bude zastupovat alpské lyžování. Uvidíte, kdo bude hospodařit líp. Vystačíme si sami. Dosud jsme byli pod diktátem, nemáme co ztratit.

Říkáte, že svaz hospodaří špatně. Pracují tam podvodníci, nebo lidé, kteří to neumí?

Zatím si myslím, že to neumí. Zatím totiž nevím, kam tečou ty peníze, na které nejsou doklady.

Během dne jste tvrdil, že požádáte soud, aby svazu zmrazil účty, aby svaz nemohl nakládat s majetkem. Uděláte to?

Určitě, v týdnu požádám o soudní ochranu. Hospodaření svazu se musí prošetřit. Chci vědět, zda při správě majetku nedošlo k porušení zákona. Musí rozhodnout nezávislý orgán, kdo má pravdu. Půlka tvrdí, že je všechno v pořádku, druhá půlka, že všechno je špatné. Takhle jsme nemohli fungovat dohromady.

Ale pro ČSTV, vrchní organizaci, je partnerem pouze lyžařský svaz.

To se změní za pár dnů. Pak požádám ČSTV, aby peníze, které náleží sjezdařům, převáděl na naše konto. Byli jsme dlouho ořezáváni, peněz bylo málo a jedna sjezdařská generace, třeba Maxa nebo Kraus, ztratila celý věk závodníka.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze