Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Nechápe to, ale vede

14 2000
L a s V e g a s - Na golfovém turnaji PGA Tour v kalifornském Las Vegas se schyluje k obrovskému překvapení. Jeho hrdinou je dvě kola před koncem téměř neznámý Tom Byrum, hráč, jemuž ještě na začátku týdne hrozilo, že ztratí svou profesionální licenci. Stačilo jen pár dní a Byrumovy fotografie se objevují na předních stránkách novin. Důvod? Byrum ve městě hazardu předvádí excelentní výkony a dvě kola před koncem je v čele hvězdného hráčského pole.

"Nedokážu si to vysvětlit, ale určitě to beru," nechal se slyšet hráč, jenž dosud hrál jen na dvou menších satelitních turnajích a ještě nikdy nepronikl na čelní příčky někjaké soutěže. Před závěrečnými dvěma koly vede o dva údery s bilancí 21 úderů pod normu hřiště. Na tomto postavení nehodlá nic měnit.

Byrum přitom startuje doslova s nožem na krku. V dosavadním pořadí PGA Tour je na 125. místě. Pád o jedinou příčku zpět by pro něj znamenal ztrátu licence pro tento´okruh. Nezdá se, že by jej tato skutečnost jakkoliv svazovala. "Nemůžu myslet na skóre, důležité teď je soustředit se jen na příští úder," odmítá zbytečné úvahy nad svým postavením.

Aby toho nebylo dost, na druhé příčce prozatimního pořadí je Billy Andrade, také hráč ze dna průběžného pořadí PGA Tour. Až za touto dvojicí je konečně hráč nejužší světové špičky Mike Weir. O konečném pořadí se rozhodne v neděli.

Autor:


Témata: Normy, Las Vegas, PGA tour
Najdete na iDNES.czmobilní verze