Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Nečekaný záskok na ostravském bloku se setkal s falešnou formou

David Obhlídal z Ostravy | foto: Jiří Seidl, MF DNES

25 2010
Rána za ranou stíhá ostravské volejbalisty na začátku sezony. Zranění ničí hlavně blokaře. Vladimír Sobotka je po operaci tříselné kýly a Jaromír Švasta má problémy se zády. K tomu si v Českých Budějovicích vykloubil rameno Přemysl Kubala, ale ten se naštěstí rychle vrátil na hřiště.

Do Kladna, k utkání třetího kola, tak už s týmem jeli Vojtěch Malínek, jehož šéfové klubu povolali z druholigových Palkovic, i David Obhlídal. "Vyzvedli mě cestou, v Brně," připomněl. "Myslel jsem, že se jen podívám, ale Vojta se zranil, a tak jsem musel hrát."

Co mu proletělo hlavou, když se mu ozval ostravský trenér Zdeněk Šmejkal, že ho chce do mužstva? "Že si ze mě dělá legraci," usmál se Obhlídal. "Nejdříve se mě ale ptal, jestli někoho neznám. Doporučil jsem mu několik hráčů, ale nakonec to spadlo na mě."

Říká, že se nechal ukecat po dvou třech dnech, asi po deseti telefonátech. "Svou roli sehrála vazba, kterou na Ostravu mám z dřívějšího působení. Nějaké lidi tady znám, takže jsem slíbil, že klukům pomůžu. Počítal jsem, že to bude na pár dnů, protože si sehnali ještě Vojtu Malínka, který měl hrát, a já to měl jen sichrovat z lavičky." Všechno je však jinak.

Obhlídal zatím odehrál všechny čtyři zápasy. A byly vítězné. "Prostě jsem musel začít hrát. Nemohl jsme je v tom nechat," podotkl Obhlídal, který z Ostravy odešel v roce 2003.

Jezdí ale jenom na zápasy, s týmem vůbec netrénuje. "Ve čtvrtek odpoledne si vezmu volno a v sobotu to je jako za starých časů."
Přiznává, že mu chybí především fyzická kondice. "Volejbal je už úplně jinde. Přijde mi, že kluci skáčou o dvacet cenťáků výš a jsou dvakrát tak rychlejší. Je to hrozný problém. První dva zápasy to bylo úplně šílené."

A teď? "Fyzicky je to pořád špatné, ale občas už mě balon na bloku trefí a občas něco přehraju přes síť. Je to ale strašná změna, dva roky jsem míč pořádně nedržel v ruce."

Angažmá v Rakousku, odkud ho zná trenér Šmejkal, skončil po tom, co si přetrhl vazy v obou kotnících. "Našel jsem si tak zaměstnání, v Brně stavím barák, takže jsem volejbal vypustil. Přes léto si občas zahraju beach a teď jsem chodil jednou týdně na smeč se známými, s manželkou."

David Obhlídal z Ostravy blokuje Martina Macha z Ústí

David Obhlídal z Ostravy blokuje Martina Macha z Ústí

Zažité volejbalové návyky ale přece jen tak nezapomene. "Trenér něco říkal o falešné formě a toho se držím, lepší je o tom nepřemýšlet."

Takže ho volejbal opět chytil? "To ano, ale nemám na to už čas. Až se kluci uzdraví, tak jim rád místo přenechám. Je to opravdu jen záskok. Žiju v Brně a tím je vše dané."

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze