Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Nebojte se zahrát „houlina“, zaplatí ho za vás pojišťovna

Golfové hřiště na letišti - ideál golfového cestovatele. Ale jen s dobrým pojištěním. | foto: Profimedia.cz

5 2010
Klavírista si může nechat pojistit prsty, fotbalista nohy, zpěvák hlas a golfista třeba hole in one. Fantazii se zkrátka meze nekladou. Kdo plánuje vycestovat za golfem do ciziny, nabízí se mu speciální golfové pojištění.

Stále populárnější zahraniční golfové zájezdy přinášejí některým hráčům stres. Jednak se musí starat o několik zavazadel najednou, navíc se obávají, aby jejich hole transport ve zdraví přežily. Většinou přitom netuší, že existuje cestovní pojištění určené přímo pro ně.

Ve světě golfová pojištění k cestování patří, u nás se zatím rozkoukávají. "Produkt nabízíme přibližně rok, s jeho propagací ale teprve začínáme," říká sales manager společnosti Mondial Assistance Michal Tocháček.

V současné době jsou golfistům k dispozici dva druhy cestovního pojištění. Levnější variantou je Golf Optimal, tou dražší Golf Komfort. První vyjde dospělého hráče na 56 korun denně, druhá na 72 korun denně.

Oba typy pojištění platí po celém světě, hráči je ocení zejména ve chvíli, kdy se jim při přepravě ztratí nebo zpozdí zavazadla. V takovém případě mají už na místě nárok na zapůjčení náhradního golfového vybavení a na zakoupení náhradní golfové obuvi.

Další výhodou je možnost stornovat turnaj, Golf Komfort navíc nabízí službu hole in one. Komu se podaří zahrát při turnaji v zahraničí jamku na jeden úder, může pro spoluhráče na náklady pojistitele zorganizovat hostinu.

Trefit se do jamky první ránou je tajným přáním snad každého golfisty. Kdo by nechtěl zažít euforii, která hole in one doprovází? Možná to bude ale právě vidina dobrého jídla, co vybičuje některé golfisty k nevídaným výkonům.Témata: Lidé
Najdete na iDNES.czmobilní verze