Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Nebezpečný šedesátiprocentní Tiger Woods: Driverem trefil tři lidi

Tiger Woods má v posledních týdnech velkého nepřítele - driver | foto: AP

8 2010
Tiger Woods má za sebou jeden ze svých letošních návratů. Nevyslovený cíl v podobě cutu splnil, ale starý dobrý Tiger by se v něm hledal těžko. Jeho fanoušci museli u finálového kola Memorialu trpět - minimálně tři z nich i fyzicky.

Woods měl totiž v závěrečný den turnaje Jacka Nicklause jeden ze svých dnů, kdy by vůbec neměl sahat po driveru. Podle statistik nebylo z týčka horšího hráče. Fairway viděl jen výjimečně, naopak do obecenstva zavítal často. Během nedělních osmnácti jamek se mu totiž podařilo trefit tři diváky.

Hra driverem nikdy nepatřila mezi jeho nejsilnější zbraně, od návratu po sexuálním skandálu je však jeho největším nepřítelem.

Dneska jsem se snažil trefit každého, udělal si ze sebe legraci Woods. Stálo ho to tři rukavice, které má ve zvyku podepsat a darovat těm, které se mu podařilo trefit. V neděli si vybíral - nejprve na jedničce dostala míčkem do zad sedmatřicetiletá žena, na další jamce to do nohy "koupil" devatenáctiletý mladík. Do třetice na patnáctce trefil muže do ruky.

Tiger Woods, Memorial, fanoušci

První dva byli zasaženi nalevo od fairwaye, třetí napravo. Woods poté už vážněji uvedl, že pokud chce pomýšlet na Pebble Beach na vítězství na US Open, které začíná za necelé dva týdny, musí být schopen zahrát jak draw zprava doleva, tak i fade zleva doprava.

Woods hrál po letech turnaj bez trenéra švihu, který s ním minulý měsíc ukončil šestiletou spolupráci. Před turnajem řekl, že nového trenéra nepotřebuje, jelikož existují videoanalýzy. Přesto však dle svých slov hodlá pokračovat v pilování švihu, který do něj chtěl vštípit právě Hank Haney.

Tiger Woods, Memorial

Woods loni stejně jako letos Justin Rose vyhrál, ač do finále vstupoval se ztrátou čtyř ran. Ale v uplynulém víkendu byl Woods v jiné situaci - po pauzách zaviněných sexuálním skandálem a zraněním zad bylo cílem, ač to veřejně neřekl, projít cutem a odehrát podruhé v tomto roce všechna čtyři kola. Na vítězství mohl pomýšlet jen těžko, nakonec skončil devatenáctý, což je jeho nejhorší výsledek na Memorialu od roku 2002. Turnaj dokonce dokázal čtyřikrát vyhrát. Letos ale poprvé ve finále nezahrál pod sedmdesát ran, když hřiště obešel za 72 úderů.

Tiger Woods, Memorial

Vyloženě zklamán však nebyl. "Jsem schopen zahrát čtyři kola," řekl po turnaji a dodal, že se nyní nachází asi na šedesáti procentech toho, co byl schopen hrát před sexuálním skandálem. "Podařilo se mi zahrát některé rány, které jsem nedokázal předvést hodně dlouhou dobu," řekl také a dodal, že ho doma se svým švihem čeká ještě hodně práce.

Týmový Tiger v reklamě

Woods se po nějaké době objeví i v novém reklamním spotu na nový díl hry Tiger Woods PGA Tour 2011. A společnost EA Sports nešla cestou Nike, kde na lídra světového žebříčku hovořil jeho mrtvý otec. Reklama tehdy vzbudila velkou pozornost a stanice Fox News ji označila za jednu z nejpodivnějších v historii televizního vysílání.

Nyní však marketing není postaven jen okolo Woodse, jako v dřívějších letech. Na obalu se s ním objeví i severoirský talent Rory McIlroy.

EA Sports odkazuje na letošní Ryder Cup, prestižní klání Evropy a USA. Proto se ve spotu objevují i další známí golfisté jako Ian Poulter či vycházející hvězdy Rickie Fowler a Edoardo Molinari. A Woods v klipu působí týmovým dojmem.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze