Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Ne o rekord, ale na přesnost. Špotáková bude házet proti kouči Železnému

NE DO DÁLKY. Tentokrát se oštěpařka Barbora špotáková představí v hodu na cíl. | foto: AP

23 2010
Už má dávno po sezoně, poslední závod absolvovala před měsícem. Přesto si Barbora Špotáková ještě letos hodí oštěpem. Žádné rekordy ale nečekejte. Představí se v exhibici, kde jí soupeři budou nový kouč a světový rekordman Jan Železný a trenér atletické reprezentace Tomáš Dvořák.

Světová rekordmanka ukáže své umění v hodu na cíl dětem v Kladně při pátečním vyvrcholení letošního prvního ročníku projektu Českého atletického svazu Atletika pro děti.

Špotáková předčasně ukončila sezonu po finále premiérové Diamantové ligy, kterou vyhrála. Od mítinku v Curychu ji však bolel loket, který ji omezoval i na bronzovém ME v Barceloně.

Klid posledních týdnů ale její ruce pomohl a oštěpařka si opět může užít atmosféru fandících diváků. "Podle mě nevyhraju. Honza je lepší," prohlásila Špotáková v narážce na kouče, který letos nahradil jejího dlouholetého trenéra Rudolfa Černého.

Železný si po konci kariéry v roce 2006 občas na tréninku hodí, na veřejnosti to bude poprvé.

Daleko víc námahy bude muset vynaložit v pátek v Kladně Dvořák. Prvně od konce kariéry nastoupí na start desetiboje, byť jednodenního a s lehce modifikovanými disciplínami. Závodění mu chybí, letos už část víceboje absolvoval, minulý víkend navíc skákal v Olomouci na Hanácké laťce a přenesl se přes 180 cm.

"Atletika mě pořád baví, tak proč bych si ji neužil i po kariéře," poznamenal Dvořák. Nedokázal si ale tipnout, kolik bodů by mohl udělat. Taky mám nějaké to kilo navíc," dodal s úsměvem.

Atletické odpoledne na Městském stadionu Sletiště pod patronací tří českých atletických hvězd začne v 15:00, v doprovodném programu se předvedou také postižení atleti ze Sportovního klubu Jedličkova ústavu v Praze. Osmiboj hravou formou pro děti od dvou do zhruba deseti let skončí v 18:00.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze