Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Minule byl čtvrtý, teď chce Navrátil bojovat na MS v Kazani o medaili

Michal Navrátil | foto: Archiv Michala Navrátila

28 2015
Po čtvrtém místě na minulém mistrovství světa chce Michal Navrátil v Kazani vybojovat ve skocích do vody z extrémní výšky medaili. Jeho disciplína měla před dvěma lety v Barceloně premiéru a třicetiletý Čech nyní cítí velkou šanci. Do Ruska odletí v sobotu, kvalifikace je v pondělí a finále ve středu 5. srpna.

„Mám nový skok a věřím si. Navíc vím, že polovina kluků je zraněná. Chci se porvat o stupně vítězů,“ uvedl v tiskové zprávě Navrátil, který v červenci 2013 v Barceloně upoutal i exhibičním skokem s červeným pláštěm Supermana.

„Mým cílem je být určitě v první pětce, o stupně vítězů se chci porvat. Skokansky jsem připravený výborně,“ řekl pravidelný účastník prestižní série Red Bull Cliff Diving, jenž se kvůli světovému šampionátu v Kazani nezúčastní tradiční akce - High Jump v Hřiměždicích tento pátek a sobotu.

Pro úspěch v Kazani několik měsíců trénuje nový skok složený ze tří salt s dvěma a půl vruty napřed. Skáče se z 27 metrů. „Je to vylepšení mého stávajícího skoku. Myslím, že s tímhle bych mohl uspět, zvedne mi to obtížnost. Ale rozhodnu se na poslední chvíli, zda ho do svého programu na finále zařadím,“ řekl Navrátil.

V přípravě na sezonu se zranil, v dubnu během suché přípravy si otočil rameno. „Doteď mě to bolí, budím se ze spaní. Ztuhlost a bolest je na denním pořádku, nejhorší je, že si na to pomalu začínám zvykat. Ale během skoků mě zranění zásadně neomezuje,“ dodal Navrátil. V Kazani může těžit z toho, že zdravotní potíže nyní potkaly některé jeho soupeře.

V této sezoně Red Bull Cliff Diving skončil Navrátil nejlépe pátý v Dánsku. Celkově je na osmé příčce. 

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze