Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Návrat Knapkové: s uzdraveným kotníkem se vydá za italskou zmrzlinou

ZPÁTKY NA VODU. Skifařka Mirka Knapková se po zranění vazů v kotníku vrací k tréninku. | foto: Michal Šula, MF DNES

9 2010
Čekali byste mozoly od vesla, možná namožená záda z trenažéru. Skifařská jednička Mirka Knapková si ale zimní pauzu znepříjemnila jinak - přetrhala si vazy v kotníku, když špatně došlápla v běžeckém tréninku.

V dlouhé přestávce ji čekala operace. "Aby mi vazy sešili," popisovala. "Asi měsíc a půl jsem marodila s nohou. Předtím jsem měla měsíc dovolenou, tak to dohromady udělalo dva a půl měsíce bez tréninku."

Teď už je obhájkyně prvenství ve Světovém poháru znovu v tréninkovém zápřahu. A návrat? Byl hodně náročný.

"Nějak jsem s tím ale dopředu počítala, takže mě to až tak nezaskočilo," říkala. "První měsíc jsem byla opravdu hodně unavená, než si tělo zase trochu zvyklo."

V sobotu odjíždí na první vodní soustředění v Itálii. Už poněkolikáté se vydá do oblíbeného střediska Sabaudia, které leží asi sto kilometrů jižně od Říma.

"Mají tam výbornou zmrzlinu," vysvětlila, proč jde o její oblíbené místo. "Ne, vážně - v tomto období jsou tam příznivé podmínky pro první kilometry na vodě. Jinak je to malé městečko s krásným okolím, takže tréninková dřina je tam snesitelnější."

Možná pak bude stejně dobrá jako loni.

Ze tří závodů Světového poháru si odnesla celkové prvenství, na mistrovství Evropy získala stříbro a světový šampionát oděla do bronzu. Co letos?

Sezonu zahájí už za měsíc mistrovstvím republiky na dlouhé trati, první pohárový závod je v programu na konci května ve Slovinském Bledu.

"Pak následují tradiční svěťáky v Mnichově a Luzernu," plánovala. "Vrcholem sezony bude světový šampionát, který se letos koná na Novém Zélandu na přelomu října a listopadu. Moje cíle? Zatím se jen vrátit zpět do formy, zbytek se uvidí."

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze