Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Naučit se hrát golf je možné i tam, kde se učí profesionálové

Golf - Ilustrační. | foto: Reuters

5 2010
Five Star Golf Academy jako jediná akademie v České republice zajišťuje výuku profesionálních hráčů a trenérů. To ale neznamená, že nepřijímá rekreační hráče. Naopak, vítá všechny věkové kategorie, dokonce i lidi s pohybovým omezením.

Základní nabídka akademie Petra Němce v areálu Golf Clubu Praha je klasická. Dvoudenní kurz je ideální pro seznámení s golfem. Zahrnuje pět lekcí s profesionálním trenérem, v ceně je veškeré vybavení pro komplexní trénink. Dva dny by měly stačit, aby účastník poznal, jestli se chce golfu věnovat.

Pětidenní kurz je intenzivnější a k základům dlouhé i krátké hry se golfoví adepti zabývají také strategií hry a mentálním tréninkem. Každý účastník dostane jako bonus knihu pravidel a golfovou rukavici. Podle zkušeností instruktorů je o kurzy zájem mezi firemní klientelou.

Frekventanti mohou zůstat ve spojení s učiteli nejen pro další trénink a zdokonalování, ale také proto, že akademie poradí ve všem, co má spojitost s golfem, upraví podle individuálních přání hole a nabízí i organizaci golfových turnajů.

Šéfem je "Master"

Jelikož zejména mezi mladými hráči s nízkým hendikepem začíná narůstat chuť vydělávat si výukou golfu, sem mohou zajít, aby k tomuto cíli rázně vykročili. Profesionálové se tu vzdělávají pod vedením viceprezidenta PGA C a profesionálního trenéra Petra Němce, který sám dosáhl nejvyššího kvalifikačního stupně, titulu PGA Master Professional.

Specifikem a výhodou je spolupráce Five Star Golf Academy s Fakultou tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy. Akademie funguje i jako zázemí pro České národní vzdělávací golfové centrum. "Naším cílem je sice výkonnostní golf, ale prožitek z této krásné hry chceme umožnit široké veřejnosti", shrnuje Němec.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze