Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Naštvaný Hamilton po GP Belgie: Rosberg přiznal, že mě vyřadil úmyslně

Rivalita mezi týmovými kolegy v Mercedesu přerostla v nenávist. | foto: AP

24 2014
Lewis Hamilton vynesl na světlo detaily vnitrotýmové diskuze týmu Mercedes. A pokud mluví pravdu, nabral v Belgii boj o titul F1 mezi ním a Nikem Rosbergem nechutných dimenzí. "Na schůzce po závodě všem suše dělil, že do mě vrazil schválně. Aby mi dal lekci," prozradil Hamilton.

Hamilton prozradil novinářům detaily z diskuze po závodě, která proběhla uvnitř týmu a neměla být vynesena ven. Těžko se mu však divit, je oprávněně naštvaný. Nico Rosberg ho tím, že mu předním křídlem svého vozu prořízl pneumatiku, připravil nejen o vedení v závodě, nejen o body ze Spa, ale také v důsledku možná o titul mistra světa formule 1.

Výsledky závodu najdete ZDE

"Řekl, že to bylo účelově. Chtěl mi tím dát najevo, že si s ním nemám zahrávat. Aby mi ukázal. Řekl, že se mohl kolizi vyhnout. Ale nechtěl," popisoval debatu viditelně rozhozený Hamilton a aby dokázal, že mluví pravdu, odvolával se na šéfy týmu. "Můžete se zeptat i někoho dalšího. Jděte za Toto Wolffem a Paddym Lowem. Ti z něj také nejsou dvakrát šťastni."

Fotogalerie

Sám byl v kolizi nevinně, což také Hamilton opět vysvětloval. "Zeptejte se klidně jiných pilotů, vnitřní závodní stopa byla jasně moje, byl jsem o hodně vpředu a on tam neměl co dělat. Nebylo potřeba, abych mu nechával víc místa, jel jsem, jak jsem měl. Žádnou chybu jsem neudělal," hájil se dál Hamilton.

"Slyšel jsem, že je nevyhnutelné, abychom se jednou srazili. Máme za sebou hodně soubojů kolo na kolo. Ale myslím, že dnes to nevyhnutelné nebylo. Byl výrazně vzadu a ke kolizi dojít nemuselo. Je to velká škoda pro tým i pro mě, protože moje mistrovské ambice tímto hodně ztratily," pokračoval 29letý jezdec.

Hamilton tak zavdal důvody sportovním komisařům závodu, aby se znovu na celou kolizi podívali a oba jezdce vyslechli. Pokud se potvrdí, že Rosberg způsobil kolizi úmyslně, měl by podle pravidel přijít o umístění ze závodu a následovat by mohly i další tresty.

A Nico Rosberg má jistotu, že se na něj bude pískat i v dalších závodech formule 1. Pokud se jich tedy zúčastní.

Na kolizi Hamiltona s Rosbergem se můžete podívat ZDE

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze