Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Nastoupí Odolena Voda v Budějovicích?

17 2003
Praha - Nejistota, zda volejbalisté Odolena Vody nastoupí k nedělnímu televizním utkání v Českých Budějovicích, bude podle všeho trvat až do poslední chvíle. Majitel středočeského klubu Jindřich Neumann potvrdil, že Odolena Voda nadále uvažuje o odstoupení ze soutěže.

Spor ve volejbalových kruzích vyvolalo hostování dvou hráčů z Odolena Vody v konkurenčním Kladnu, na což ostatní celky z nejvyšší soutěže reagovaly kvůli dojmu z narušení regulérnosti návrhem na změnu termínu pro uzavření soupisek.

Návrh asociace klubů (AVOK) správní rada svazu v sobotu přijala.  "Rozhodnutí správní rady znehodnotilo soutěž, protože během soutěže změnila pravidla," argumentoval majitel klubu Chance Odolena Voda Neumann.

On osobně s koncem kalendářního roku volejbal opustí a chuť pokračovat nemají ani další sponzoři mužstva sídlícího nedaleko Prahy.

"Z momentálních sponzorů se staví všichni negativně. Pokud se nenajdou jiní, kteří budou chtít pokračovat, může se stát, že ze soutěže odstoupíme," řekl Neumann.

Svazu v úterý zaslal oficiální protest proti rozhodnutí správní rady: považuje ho za "neoprávněné, které znemožňuje dosáhnout stanovených sportovních a ekonomických cílů".

Jaký bude osud volejbalu v Odolena Vodě, tak prý Neumann nebo už nový majitel sdělí hráčům a realizačnímu týmu v neděli ráno před cestou do Českých Budějovic.

Klub uvolnil do Kladna, s nímž je majetkově propojen, hráče Jaromíra Koláčného s Alešem Holubcem. Ti nastoupili za oba týmy ve stejném kole, což sice řády nezakazují, ale podle soupeřů to mohlo ohrozit regulérnost
ligy i morální pravidla.

Kladno je totiž v tabulce poslední, ohroženo sestupem. Původně se měly soupisky uzavírat k 31. lednu, ale správní rada jako statutární a výkonný orgán o víkendu rozhodla o novém datu pro přeřazování hráčů ze stejné soutěže již k 14. prosinci.

Generální sekretář svazu a člen správní rady Jan Žižka nechtěl předbíhat situaci, že Odolena Voda skutečně z extraligy odstoupí. "Nebudu předjímat. Ale pokud se tým nedostaví bezdůvodně k zápasu, následuje kontumace a po třech kontumacích vyloučení ze soutěže," naznačil postup.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze