Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Nashová v Táboře s naraženými žebry. Bína neví, kde má zlatou medaili

Kateřina Nashová | foto:  Michal Sváček, MAFRA

29 2010
Sněhové jazyky, krutý severní vítr, který se přehnal přes Českou Sibiř, a velké očekávání. Takové to je v areálu mistrovství světa v cyklokrosu v Táboře pár dnů před jeho začátkem.

Starosti pořadatelů jsou zajištěné. "Pořád uklízíme trať," poznamenal předseda organizačního výboru šampionátu Čestmír Kalaš.

"Všichni jsou naprosto v pořádku, žádné problémy nemáme," oznámil trenér české reprezentace Petr Klouček. Ale dodal, že trochu naražená žebra má Kateřina Nashová.

"Nic to není," ujistila Jihočeška. Ke šrámu přišla v posledním závodě před šampionátem v Nizozemsku.

Její manžel Marcus Nash mezitím dorazil do Evropy, a tak je nálada v rodině nejlepší cyklokrosařky v Česku určitě v pohodě. "Měla jsem možnost poměřit se se soupeřkami a zvyknout si na časové pásmo," uvedla úřadující mistryně republiky ke dvěma závodům v Evropě. Právě když český titul vybojovala, seznámila se s táborskou tratí pro mistrovství světa.

"Pro nás bylo skvělé si to tady všechno vyzkoušet," dodala. Žebra cítí. "Ale není to žádná velká překážka." V Hoogerheide, kde upadla, ji soupeřka zavřela u bariéry. Do té pak Nashová najela a šla k zemi.

Dobře naladěný je i Martin Bína, lídr Budvaru Tábor. Na poznámku, že mu forma trochu ve druhé polovině sezony odešla, opáčil: "Neřekl bych. Zajel jsem dobře oba svěťáky kolem Vánoc," připomněl.

Pak dodal, že v lednu je to sice všelijaké, ale že to souvisí s přípravou na mistrovství světa. Trénoval a výsledky ho tolik nezajímaly. Vrchol sezony má před sebou.

Povrch táborské tratě, na které získal titul mistra světa juniorů v roce 2001, je zatím úplně stejný jako tehdy. "Maximálně mi vyhovuje," ujistil. Jako vyhlášený technik má klouzavou zmrzlou trať rád.

I to, že si na ní dost zajezdil a vlastně celý leden se v Táboře připravoval, je pro něj výhodou. "Mohl jsem si najít i jiné možnosti průjezdu zatáček." Mezi jezdci platí, že jim k seznámení s terénem stačí pár okruhů. Umí stopu rychle načíst.

Ale v detailech mají přece jen Češi trochu navrch. A jsou doma.

Kdyby je nechali fanoušci na holičkách, bylo by to špatné. A nikdo s tím nepočítá. Očekává se bouřlivá kulisa desítek tisíc diváků.

Bína si včera ani nevzpomněl, kde vlastně má trofeje z Tábora před devíti lety. "Určitě je někde v krabici mám. Doufám, že je tam i ta medaile." Ale ta se teď prý vyndavat nemá. Je lepší vyjet si jinou.

Trenér Klouček řekl, že současná česká reprezentace je lepší než ta před devíti lety. "Jenže tehdy nám vyšlo, na co jsme sáhli," upozornil.Najdete na iDNES.czmobilní verze