Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Narozeniny oslaví Rios svatbou

7 2000
S a n t i a g o - Chilský tenista Marcelo Rios se o Vánocích ožení. Vítěz šestnácti turnajů ATP Tour si vezme snoubenku Julianu Sotelaovou. Svatba je naplánována do rodného Santiaga na Druhý svátek vánoční. Úterý 26. prosince bude zároveň dnem Riosových pětadvacátých narozenin. Finálový soupeř Petra Kordy při slavném vítězství českého tenisty v Melbourne na grandslamovém turnaji Australian Open 1998 se tak zřejmě znovu stane centrem pozornosti médiií, s nimiž nemá zrovna nejideálnější vztahy.

Levoruký Rios si totiž čtyřikrát v řadě vysloužil od novinářů za své nevrlé odpovědi a chladné chování na tiskových konferencích 'Cenu citrónu'. Ta náleží nejméně příjemnému tenistovi okruhu ATP a je udělována v průběhu grandslamového pařížského French Open.

Letos v červenci byl po hádce s rozhodčím na turnaji v Los Angeles vyloučen, poslední skandál kolem jeho osoby se odehrál na nedávných olympijských hrách v Sydney.

Tam měl během slavnostního nástupu být při zahajovacím ceremoniálu vlajkonošem chilské výpravy, kvůli nedobrým vztahům s vedením chilského olympijského týmu však Rios tuto poctu odmítl.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze