Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Národní tým neztratil na antuce ani set

Bučovice proti české reprezentaci - Momentka z utkání Bučovic s českou reprezentací. | foto: Sokol Bučovice

24 2006
Bučovice - Česká reprezentace byla ozdobou antukového turnaje volejbalistů v Bučovicích na jihu Moravy. Národní mužstvo, ve kterém nechyběli ani tři hráči obvyklé základní sestavy, prošlo sobotní soutěží bez ztráty setu a suverénně vyhrálo. Memoriál Vladimíra Spirita byl poslední společnou akcí před přípravou v klubech, znovu se mužstvo sejde až na konci srpna k závěrečnému soustředění před baráží o ME 2007.

Do Bučovic dorazili hráči, kteří ještě nemusí trénovat se svými kluby. "Mělo nás být více, ale někteří kluci se na poslední chvíli omluvili. Především hráči z Itálie už museli odcestovat na přípravy," řekl Lubomír Vašina, asistent reprezentačního kouče, který reprezentaci v sobotu vedl.

Do turnaje nastoupili Zapletal, J. Novotný, Pláteník, Popelka, Fila a Zadražil, v průběhu bojů vypomáhal ještě Sedalík zapůjčený z juniorské reprezentace. "Jirka Popelka měl střevní potíže, a tak jsme ho museli nahradit," vysvětluje Vašina.

V základní skupině si reprezentace poradila se slovenským mistrem VKP Bratislava, s domácími Bučovicemi a s Chomutovem, v semifinále porazila extraligové Brno a ve finále znovu narazila na Chomutov. Všechny duely vyhrála 2:0.

Příprava na baráž
začne koncem srpna

P r a h a  (ber) - Letošní léto je pro volejbalové reprezentanty neobvyklé. Zatímco v minulosti vždy trávili prázdninové měsíce pohromadě na společných akcích, tentokrát je čeká příprava v klubech.

"Sejdeme se až 23. srpna v Nymburku," potvrdil vedoucí mužstva Lubomír Vašina.

Česká reprezentace vynechává letošní ročník evropské ligy, a tak nejbližší akcí je až baráž o postup na ME 2007 s Německem.

Zápasy se hrají v sobotu 2. září v Lipsku a přesně o týden později ve Svitavách.

Znovu se pak národní tým sejde až k přípravě na listopadové mistrovství světa.

Pro reprezentanty byl zajímavý souboj s Bučovicemi, za které hraje ve třetí nejvyšší soutěži jejich bývalý kapitán a nynější manažer Ivo Dubš. Domácí nepostoupili ze základní skupiny, stejně dopadl i český mistr DHL Ostrava a juniorský reprezentační výběr.

Antukový turnaj nefiguruje v oficiálním kalendáři akcí národního mužstva a účast hráčů nebyla povinná, přesto si Vašina pochvaloval přístup všech hráčů. "Ti, kteří nemohli přijet, se mi omlouvali se stejnou vážností, jako při oficiálních akcích. Nikdo to nebral na lehkou váhu," pochvaluje si trenér a vedoucí mužstva.

"Přijeli jsme si zahrát pohodový turnaj a udělat i něco pro propagaci národního mužstva. Obojí se nám povedlo, vystupovali jsme jako opravdová parta," dodává Vašina. Hráči se v přestávkách mezi zápasy zúčastnili autogramiád i doplňkových soutěží.

V minulosti se reprezentanti společně objevovali na antukových turnajích pravidelně, ale v posledních letech tato tradice upadla. "Já jsem to zažil poprvé," řekl Vašina, který u národního týmu pracuje třetím rokem.

Kromě ceny pro vítěze turnaje si jeho svěřenci z Bučovic odvezli i individuální ocenění. Jakub Novotný byl vyhlášen nejlepším hráčem turnaje, Peter Pláteník získal cenu pro nejlepšího smečaře.

Výsledky - semifinále: Česko - Brno 2:0, Chomutov - Staré Město 2:1, finále: Česko - Chomutov 2:0, o 3. místo: Staré Město - Brno 2:0.

Autor:


Nejčtenější

bazar-sport-kola
bazar-sport-kola

Sportovní výbavu levněji? Na našem bazárku ano.

Najdete na iDNES.czmobilní verze