Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Prohrát o 40 bodů? Strašné, hrozil se ústecký Jiříček po derby

Jan Jiříček z Ústí u míče, vlevo ho brání Jiří Jelínek z Děčína. | foto: Ondřej Bičiště, MF DNES

24 2015
Tuhle porážku budou v Ústí ještě dlouho rozdýchávat. A bývalý Válečník Jan Jiříček tuplem. Děčín v pondělí doma převálcoval jeho Slunetu 102:62 a nakročil ke druhému místu po základní části Národní basketbalové ligy.

„Nevím co říct. Prohrát o 40 bodů, to je strašné. Zvlášť v Děčíně, kde jsem doma. To se nesmí stát!“ soukal ze sebe po drtivé prohře.

Co se stalo?
Děčín na nás vletěl, měl dobré procento střelby, ale hlavně hodně volných střel, to pak dá každý. My jsme vůbec neplnili pokyny trenéra. Dostat dvakrát za poločas 50 bodů, to je strašné.

Vy jste vypadal, že jste na zápas hodně nažhavený.
Hrál jsem tady v Děčíně poprvé od přestupu, ale už je to minulost. Teď hraju za Ústí a bohužel jsme dostali pořádně na pr...

Bylo to pro vás stále jiné utkání než ostatní?
První zápas proti Děčínu už mám za sebou, ten byl hodně výjimečný. Teď už hraju za Ústí, tečka. Jasně, všechny tady znám, ale takové zápasy prostě budou a na to se nehraje. Prohrát o 40 bodů, to je vážně strašné.

Hecoval jste se před zápasem s někým z bývalých spoluhráčů?
Kuba Houška (děčínský kapitán) je můj soused, tak s ním něco proběhlo. Ale nic velkého.

Máte čtvrtou porážku za sebou, kde Ústí ztratilo formu?
Kdybych věděl, co se stalo, rád vám to řeknu. Od Brna se to takhle sune, je to smutný příběh. Máme doma Svitavy a Opava nám ukázala, že i v Prostějově se dá vyhrát. Takže nic jiného nám nezbývá.

Fanoušci si přejí play-off s Děčínem, vy možná už po tomhle zápase méně.
O to nejde, jestli play-off s Nymburkem, nebo Děčínem. Jestli to bude o 40 bodů, tak pak je to jedno. Play-off je jiná soutěž, ale s tímhle výkonem, to určitě ne!Najdete na iDNES.czmobilní verze