Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


V užší rotaci jsme sebevědomější, všiml si pardubický Pandula

Momentka ze zápasu Pardubice (červenobílá) vs Kolín. Dušan Pandula (vlevo) a Glover Showron. | foto: Martin Veselý, MAFRA

21 2016
Dynamika urostlého pardubického křídelníka Dušana Panduly a jeho přesná ruka v sobotu na basketbalový Kolín platily víc než kdy jindy. Jen za první poločas stihl 19 bodů, celkem jich nastřádal rovných třicet, a zásadní měrou se tak podílel na destrukci středočeského protivníka v poměru 109:77.

„Měli jsme vysokou procentuální úspěšnost střelby z dálky. Padalo to různým hráčům a Kolínu se tohle těžko bránilo. Byli jsme nebezpeční z venku i z vnitřku,“ jmenoval Pandula hlavní důvody triumfu Beksy v zápase.

Tak výrazné vítězství proti týmu, jako je Kolín, se kterým jste se letos často tahali, je obzvlášť cenné, že?
Myslím, že ano. Tím, že nyní nastupujeme v užší rotaci, z nás spadl stres a v pohodě jsme si zahráli.

Dalo se to v osmi lidech vydržet bez problémů s kondicí?
Když jsme získali náskok, tempo hry se zpomalilo a oni už nebyli tak aktivní. V podstatě se to dohrávalo.

Nepřišlo vám, že bylo pod košem víc místa než obyčejně?
Asi ano, řekl bych, že to bylo těmi střelami. Oni to nemohli v obraně až tak utahovat, protože to tam létalo z perimetru.

Sám jste dal 30 bodů, ale zároveň zvládl skoro celý zápas bez faulu. Nakonec vám rozhodčí pískli jen jeden. To je pro váš fyzický styl basketbalu docela netypické...
No, to jsem byl sám překvapený. Bránil jsem většinou střelce, kteří čekali venku a tentokrát si nepřihrávali tak jako normálně. Hráli dost individualisticky, takže tam na faul nebyl moc prostor. Jenom jsem čekal v rohu a ty chyby neměl.

Můžete vypíchnout, čím se tenhle duel s Kolínem lišil od předchozích v sezoně včetně pohárového semifinále, kde jste byli na pokraji vyřazení?
Podle mě psychickou pohodou. Šli jsme do zápasu s tím, že nemáme co ztratit. V té úzké rotaci má každý větší sebevědomí, může si víc dovolit, protože mu nehrozí, že by byl hned vystřídaný. Předtím na nás vždycky přišla nějaká „deka“. Teď jsme tomu vyhnuli.

Není to paradox? Proti celkům druhého sledu, jako je Kolín, by naopak měla být vaší zbraní široká lavička - i trenéři Beksy dříve často mluvívali v tom duchu.
Je. Ale psychika hraje velkou roli. Týmy jsou dost vyrovnané, v dovednostech nejsou až takové rozdíly a vždycky je to o aktuální formě.

Už před utkáním jste byli na čtvrtém místě, i když Opava měla jeden mač k dobru. Věříte, že vám podobné výkony pomohou k tomu, abyste začínali čtvrtfinále proti ní doma? Na třetí místo už to nejspíš neklapne...
To se ještě uvidí - zbývají čtyři kola a my v nich máme před sebou tři utkání. Budeme se snažit všechna vyhrát; nejtěžším zápasem bude ten v Děčíně.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze