Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Naprostý převrat v Italian Open, Manassero chybil v samotném závěru

Fredrik Andersson Hed

7 2010
Turínský turnaj evropského profesionálního okruhu má po druhém dnu jediného lídra, jímž je překvapivě Fredrik Andersson Hed ze Švédska. Všichni čtyři hráči, kteří se o vedení dělili ve čtvrtek, pocítili s různou intenzitou propad výsledkovou listinou.

Osmatřicetiletý Švéd je příkladem toho, jaký život má špičkový golfista, jenž nikdy nic velkého nevyhrál. Byl blízko, několikrát druhý a třetí, stejně ale musel čtrnáctkrát do kvalifikace.

Letos už Andersson Hed posbíral dvě umístění v top 10. "Několikrát jsem byl blízko úspěchu, ale pokaždé jsem byl v příliš velkém napětí," našel příčinu toho, proč nikdy neprorazil výš.

V pátek na hřišti Royal Park I Roveri zahrál bezchybně a ke čtyřem birdie přidal eagle na čtrnácté čtyřparové jamce. Vedl atak masivní vlny ze zadních pozic, sám byl na začátku kola na děleném šestnáctém místě.

Nejvíc, plných devětadvacet míst, přeskočil směrem vzhůru Španěl Alejandro Caňizares. Spolu s ním mají průběžné skóre -7 ještě jeho krajané Miguel Ángel Jiménez (na snímku - o sedm příček výš) a Ignacio Garrido, Belgičan Nicolas Colsaerts (oba o šestnáct) i Jihoafričan Hennie Otto (o tři).

Miguel Ángel Jiménez - Dubai Desert Classic 2010, 4. kolo

Skok o osm pozic na dělenou desátou předvedl i Matteo Manassero, ale ten tolik důvodů k radosti nemá. Sedmnáctiletý ostře sledovaný talent, jenž je profesionálem teprve od pondělí, svou skórkartu zkazil kaňkou v podobě double bogey na čtyřparové jamce číslo 16.

"To je známka, že se stále mám ve hře kam zlepšovat," pravil skromně Manassero. Když jsem přišel na jedenáctku se skóre -6, začal jsem uvažovat o vedoucí pozici. Stále toužím tento turnaj vyhrát," pokračoval Ital, jehož dělí od prvního Švéda čtyři rány.

Stejně na tom jsou Paul Lawrie ze Skotska i Angličané Graeme Storm a Robert Rock, tři z kvarteta čtvrtečních lídrů. Poslední z nich, Australan Marcus Fraser, klesl ještě níž na místo devatenácté.

Autor:


Témata: Turnaje
Najdete na iDNES.czmobilní verze