Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Napíše boxer Konečný druhý díl tragédie o Hamletovi?

Lukáš Konečný s pásem pro mistra Evropy. | foto: AP

3 2010
Na takový boxerský zápas se v Česku čekalo 75 let. "O evropský titul u nás boxoval pouze Vilda Jakš, ale už v roce 1935," říká Lukáš Konečný. Právě on bude dnes v Praze obhajovat titul proti Arménu Petrosjanovi.

Hamlet hodlá zničit svého soka, nikoliv mečem, jak to napsal Shakespeare, nýbrž pěstmi. Arménský boxer Hamlet Petrosjan se dnes v Praze utká s Lukášem Konečným, kterého se pokusí připravit o titul mistra Evropy v lehké střední váhové kategorii.

Takový box nebyl v Praze k vidění hodně dlouho. "Je to historicky největší zápas, který se uskuteční na našem území. Jde o jeden z nejcennějších titulů, zápas má velký význam. Těžko se nám v nejbližší době podaří uspořádat lepší," uvedl promotér Miroslav Pek.

"O evropský titul u nás boxoval pouze Vilda Jakš, ale již v roce 1935, což je hodně dlouho a moc pamětníků už nežije," řekl Konečný, jenž je velkým favoritem zápasu.

To ale povídejte Petrosjanovi, který touží po výhře stejně jako Hamlet po své pomstě. Armén do Prahy vzkázal, že si přiveze prázdný kufr, aby měl kam dát mistrovský pás. "Že prý tu malou českou figurku vybouchá a vyhraje," uvedl Konečného manažer Ulf Steinforth.

Petrosjanovi je 35let, je tedy o tři roky starší než Konečný. Kromě toho je rodák z Gjumri o osm centimetrů vyšší. "To mám rád. Můžu si ho pěkně odspodu rozebírat," řekl ústecký boxer. "Viděl jsem některé jeho zápasy, boxuje technicky a má normální gard. Podobní boxeři mi všeobecně sedí. Je ale hodně odolný a ještě nikdy neprohrál před limitem, i když už se utkal s několika hodně dobrými boxery," řekl o svém dnešním soupeři Konečný, jehož bilance v profesionálním ringu je 45 výher, 3 porážky.

Petrosjan je na tom o poznání hůř: 29 výher, 6 porážek. Jejich zápas bude vrcholem boxerského galavečera v hale Podvinný mlýn. Druhou českou hvězdou programu je Ondřej Pála, jenž v minulých týdnech trénoval se světovou jedničkou těžké kategorie Vladimirem Kličkem a dnes se střetne s Turkem Erginem Solmazem.

Diváci uvidí i souboj Albánce Kreshnika Qata s Karamou Nyilawilou z Tanzanie o pás šampiona WBF střední váhové kategorie. Jindřich Velecký se utká s Němcem Haxhim Krasniqim a Ludovít Plachetka vyzve Josefa Obeslema (oba polotěžká váha).

Začátek akce je v 19 hodin. Vstupenky seženete v prodejnách Sazka Ticket a stojí od 150 do 1 200 korun. Zápas Konečného bude v přímém přenosu vysílat ČT4 Sport od 21.30 hodin. Dočká se Hamlet velkého trimfu, nebo naplní tragičnost svého jména?Najdete na iDNES.czmobilní verze