Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Napětí před Ryder Cupem: bude Woods v páru s Mahanem? Kdo proti nim?

Nejsledovanějším mužem prvního tréninku na Ryder Cup byl Američan Tiger Woods. | foto: AP

28 2010
První zpráva, která se z oficiálního tréninku rydercupových týmů v dějišti nadcházejícího duelu rozletěla, se týkala Tigera Woodse. Po hřišti Twenty Ten se pohyboval ve dvojici s Hunterem Mahanem, s nímž jej čerstvě pojí stejný trenér Sean Foley. Znamená to, že spolu budou hrát v páteční úvodní čtyřhře? Spekulace začaly.

Když se zvedla mlha a mraky se rozestoupily, na velšský resort Celtic Manor začalo svítit slunce. Woodsův červený svetr z oficiálního oblečení amerického výběru zazářil na odpališti jako první. A jeho majitel rozdával doširoka jen samé úsměvy.

"Nemám nejmenší důvod se dopodrobna bavit o tom, kdo s kým bude hrát," uvedl bez známky podrážděnosti, a přece důrazně zámořský kapitán Corey Pavin.

Woods s Mahanem hráli proti dvojici Steve Stricker, Zach Johnson. Novináři Pavinovi připomněli, že s prvně jmenovaným byl Woods úspěšný při loňském Prezidentském poháru. Kapitán připustil, že přichází v úvahu i jejich spárování: "Je to zdravá kombinace. Ale tihle dva jsou těžko k poražení i samostatně."

První trénink před Ryder Cupem: američtí hráči Tiger Woods (vlevo) a Steve Stricker.

První trénink před Ryder Cupem: američtí hráči Tiger Woods (vlevo) a Steve Stricker.

Trénink Evropanů tolik překvapení neznamenal, vlastně potvrdil předpoklady. Italští bratři Francesco a Edoardo Molinariové trénovali spolu a pokud to bylo možné, hráli fourball v párech golfisté z ostrovů a kontinentu. Nejsledovanější byli Graeme McDowell a Rory McIlroy, oba ze Severního Irska.

Nicméně domácí nehrající kapitán Colin Montgomerie byl pod palbou dotazů, zda právě toto je ta nejlepší kombinace. "Doufejme, že je. Oba jsou sebevědomí, individuality. Je důležité, když hráči věří sami sobě a zároveň věří ve schopnosti spoluhráče," vysvětlil Skot.

První trénink před Ryder Cupem: kapitán evropského týmu Colin Montgomerie (zády) s bratry Edoardem a Franceskem (vpravo) Molinairovými.

První trénink před Ryder Cupem: kapitán evropského týmu Colin Montgomerie (zády) s bratry Edoardem a Franceskem (vpravo) Molinairovými.

Když pak McIlroy přišel na brífink, na dané téma žertoval. Uvedl, že šéfem z nich dvou je McDowell, protože v dějišti Ryder Cupu vyhrál červnový turnaj Wales Open.

Dál raději hovořil o skvělé atmosféře v týmu, a tak byl vyzván, aby byl konkrétnější: "Nechtěl bych zacházet do detailů. Monty k nám měl skvělou řeč. Bylo to pro každého inspirující. Pustil nám nahrávku a něco řekl. Do týdne jsme vykročili pravou nohou."

První trénink před Ryder Cupem: severoirský hráč evropského týmu Rory McIlroy.

První trénink před Ryder Cupem: severoirský hráč evropského týmu Rory McIlroy.

Severoirský hráč byl mezi těmi, kdo veřejně projevili přání zahrát si proti Woodsovi. Pavin to komentoval poznámkou, že to pro spoustu Evropanů může znamenat zvláštní motivaci. "Pokud je to pozitivní motivace, pak je to v pořádku. Ale Ryder Cup motivuje sám o sobě," odrazil otázku americký kapitán.

Zároveň odmítl, že by naopak Woodse mohly srazit psychicky dolů zmínky o jeho neurovnaném soukromém životě. "O tom v týmu nikdo nemluvil a nemyslím, že by to bylo nutné. Máme tu skvělou atmosféru," doplnil Pavin.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze